از بین بردن لکه انواع مبلمان با مبل شویی

امروزه تمیز کردن و نظافت مبلمان چالشی است که تمامی خانه ها با ان روبه هستند. مبل به عنوان یک عنصر رفاهی و ضروری در محیط های داخلی بیشترین ارتباط را با افراد دارند. ایجاد کثیفی، شوره و لکه بر روی انها می تواند توسط عوامل محیطی رخ دهد. در این مقاله به رفع شوره و لکه مبلمان توسط خدمات مبل شویی در خانه توسط دستگاه تمام اتوماتیک و روش های خانگی خواهیم پرداخت.

مبلمان در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و با توجه به تنوع بالایی که دارند می توان مبلمان را با هر سبکی از دکوراسیون وفق داد. همچنین به علت قیمت بالایی که دارند مسئله نگهداری و نظافت انها اهمیت ویژه ای برای افراد دارد.

متاسفانه یکی از معضلات مبلمان اسیب پذیری انها در برابر کثیفی، لکه و شوره است که می تواند سبب کثیفی رویه و پارچه انها گردد. البته جنس پارچه مبل و رنگ ان نیز در کثیف شدن انها تاثیر گذار هستند. مبلمان با رنگ روشن و سفید حتی کوچکترین لکه ها را نیز به راحتی نشان می دهند.

از انجاییکه امکان جدا کردن پارچه مبلمان جهت شستشو وجود ندارد، تمیز کردن انها بسیار دشوار است. خدمات مبل شویی جهت نظافت و تمیز کردن مبل بدون اسیب به محتوای داخلی ان به وجود امده است.

دلایل ایجاد شوره و لکه بر روی مبلمان

برای به وجود امدن لکه و شوره بر روی مبلمان عوامل زیادی دخیل هستند. اصلی ترین عامل ایجاد چنین مواردی افرادی هستند که از مبل استفاده می کنند. سهل انگاری این افراد می تواند سبب ایجاد انواع لکه و کثیفی بر روی مبلمان شود.

ریختن مایعات(چای، قهوه و انواع نوشیدنی ها) و مواد غذایی از جمله مواردی هستند که پارچه مبل را کثیف و لکه دار می کنند. در هر صورت لازم است تا در کوتاه ترین زمان ممکن به لکه بری و نظافت انها بپردازید.

رفع شوره مبل و خوشخواب

بسیار از افراد از کاور و روکش برای جلوگیری از کثیف و لکه شدن مبلمان خود استفاده می کنند. اما در تمامی لحظات مخصوصا مهمانی ها نمی توان از انها استفاده کرد و مبلمان در معرض کثیفی قرار خواهند گرفت.

شستشوی تختخواب در خدمات مبل شویی

میزان تقاضای مبل شویی از سوی خانواده هایی که فرزندان خردسال و با حیوانات خانگی دارند بسیار بالا است. در این گونه موارد حتما باید توسط کاورهای مخصوص بخش رویه مبلمان پوشانده شود تا به واسطه کودکان و حیوانات خانگی پارچه مبل در معرض اسیب قرار نگیرد.

برخی از مبلمان به علت پارچه ای که دارند به راحتی حتی با اب هم لکه بر می دارند. حفظ و نگهداری ظاهر و رویه مبل کمی سخت و نیاز دقت بالایی است. نگهداری و نظافت از مبلمان دارای پارچه حساس و رنگ روشن بسیار سخت می باشد.

بخوانید : چالش های مبل شویی و نکاتی که باید از حوزه بدانید

بهترین راه کارها برای جلوگیری کثیف و لکه شدن مبل چیست؟

قبل از اینکه به صورت تخصصی به رفع شوره و لکه مبلمان توسط مبل شویی مراکز خدماتی بپردازیم، در ادامه اشاره ای هم به راه حل ها و روش های کاهش میزان کثیفی و لکه های روی مبلمان خواهیم داشت. در اصل مواردی را که عرض می کنیم بهترین راه حل های پیشنهادی توسط کارشناسان این عرصه است.

کاور کردن مبل یکی از راحترین و ارزان ترین روش ها برای حفاظت از رویه و پارچه مبلمان است. شما می توانید کاور مبلمان را متناسب با سبک و رنگ انها تهیه نمایید. تنوع کاور مبل به قدری بالا است که می توانید بدون نگرانی انها را تهیه کنید و یا اینکه طرح دلخواه خودتان را سفارش دهید.

اگرچه کاور مبل روشی مناسب برای محافظت پارچه مبل در برابر کثیفی و الودگی ها است اما برخی از افراد علاقه ای به استفاده از انها ندارند. از دلایل این نگرش می توان به شلوغی برخی محیط ها مخصوصا مکان های اداری و خانه های پر رفت و امد اشاره کرد. بسیاری از مبلمان برای ایجاد رفاه در محیط استفاده می شوند و کاور نمی تواند به صورت دائم بر روی انها باشد.

نظافت دوره ای مبلمان یکی دیگر از روش های مراقبت مبل در برابر کثیف شدون و لکه می باشد. هر بیشتر به نظافت مبل اهمیت دهید، دیرتر کثیف و لکه خواهند شد. استفاده از جارو برقی می تواند گرد و غبار روی مبلمان را پاک نماید. ترکیب مایعات و گرد و غبار روی سطح مبل سبب ایجاد لکه روی ان خواهد شد.

مقاله مرتبط : مبل شویی چقدر زمان می برد

ترفندهای شستشوی مبلمان و لکه بری مبل در منزل نیز بسیار کارامد هستند اما حتما باید دقت کنید که روش یا موادی که استفاده می کنید با پارچه مبلمان شما سازگار باشد و یا اینکه اسیبی به قسمت چوبی انها نرساند.

استفاده غلط از مواد شوینده اماده و دست ساز می تواند برای محتوای داخلی مبل مانند فوم و اسفنج ان مضر باشد. همچنین برخی از لکه ها به قدری قوی هستند که به راحتی توسط این روش ها و مواد از بین نمی روند. خوشبختانه جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا به واسطه خدمات مبل شویی با مواد شوینده مخصوص می توان انها را به راحتی از بین برد.

مبل شویی با دستگاه های مخصوص و استاندارد بهترین راه حل

خوب تا به اینجا با عوامل ایجاد شوره و لکه بر روی پارچه مبلمان و همچنین روش های جلوگیری از این موارد اشنا شدید، حال باید بدانید که بهترین و موثرترین راه حل برای بر طرف کردن این موارد چیست و باید چه اقداماتی انجام دهید.

دانستن اینکه چه ماده و یا مایعاتی باعث ایجاد لکه و شوره شده اند بسیار مهم است. زیرا برخی از مایعات حالت چسبندگی دارند و به عمق بافت پارچه نفوذ می کنند. همچنین برای از بین بردن لکه ها مواد مخصوصی وجود دارد.

بحث قابل ذکر دیگر نوع پارچه مبل است که لازم است روش و مواد مناسب با نوع ان انتخاب شوند تا نتیجه نهایی قابل قبول باشد.

استفاده از مواد شوینده مخصوص و دستگاه های استاندارد و تمام اتوماتیک روشی است که گروه مبل شویی یاسان استفاده می نماید. خشکشویی مبل می تواند هر گونه لکه و کثیفی را از بین ببرد.

مواد شوینده ای که توسط مراکز خدماتی استفاده می شوند دارای استانداراد های لازم بوده و پس از شستشو هیچ گونه بوی نامطبوع از خود بجای نمی گذارد. همچنین استفاده از ترکیبات مواد شوینده و نانو می تواند تمیزی و زیبایی مبل را تا مدت طولانی حفظ نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.