شستشوی موکت در محل از جمله خدماتی است که می توانید از مبل شویی تقاضا نمایید. اجرایی شدن این پروسه در محل با استفاده از دستگاه های پیشرفته روز ممکن است و نگران خشک شدن و بوی انها نباشید.

موکت شویی به وسیله دستگاه های پیشرفته دریلی و وکیوم و مواد ترکیبی تگزاپون و شامپو فرش که بر روی موکت تزریق می شوند، اجرایی می گردد. اما این سوال ممکن است برای اکثر شما پیش بیاید که ایا شستشوی موکت با روش شستشوی مبل می تواند به نتیجه مطلوبی ختم شود یا نه؟

باید عرض کنیم که این پروسه توسط شرکت یاسان با روش های معمولی و اب گرفتن بر روی موکت و فرچه کشیدن بسیار متفاوت است و یک کار تخصصی بر پایه علم به کارگیری ابزار و شوینده های لکه بر مناسب است. در صورت رعایت استانداردها نتیجه نهایی ان حتی از روش های شستشوی معمولی و سنتی موکت نیز بهتر خواهد بود.

یکی از اصلی ترین ویژگی های شرکت های ارائه دهنده خدمات شستشو در محل و نظافت توانایی اجرای خدمات با متدد های روز دنیا است. به این ترتیب که ابتدا باید کارشناسی مناسبی از میزان کثیفی موکت انجام گیرد تا روش اجرا و مواد شوینده مناسب ان ترکیب شود.

البته باید خاطر نشان کنیم که این خدمات بیشتر در کنار شستشوی رویه پارچه ای مبلمان تقاضا می شود. در ایام پایانی سال و قبل از ماه مبارک رمضان تقاضای این خدمات بیشتر است.

شستشوی موکت در محل به شکل اجرایی می شود

پس از تماس مشتریان و بررسی های اولیه سرویسکاران به همراه دستگاه و شوینده مخصوص به محل اعزام خواهند شد. در حالت دیگر پس پایان شستشوی انواع مبلمان در محل مشتریان تقاضای شست و شوی موکت نیز می کنند.

برای شروع لازم است شوینده ترکیبی از تگزاپون و لکه بر اماده شود. با اماده سازی شوینده درون سمپاش ان را به صورت کف در می اورند و توسط دریل بر روی موکت تزریق می شود. شستشو و سابیدن موکت توسط فرچه دریل انجام می گیرد.

موکت شویی در همان محلی که موکت قرار دارد، بدون کوچکترین جابجایی انجام می گیرد. بلافاصله پس از شستشو با استفاده از دستگاه های مکنده و خشک کن رویه ان را خشک می کنند.

کار به اینجا ختم نمی شود، برای موکت های کثیف و لکه دار از لکه برهای قوی استفاده خواهد شد. در صورت نیاز برای رسیدن به تمیزی صد درصدی شستشو دوباره تکرار خواهد شد.

شستشوی موکت چسبیده به زمین

برای شستن موکت چسبیده به زمین نیز روش کار نیز به همین منوال است. لازم نیست موکت را از زمین جدا کرده و به مکانی برای شستشو انتقال دهید. از انجاییکه هیچ گونه ابی به پشت موکت نفوذ نمی کند نگران خیسی و بو گرفتن انها نباشید.

شستشن موکت چسبیده به زمین به صورت خشکشویی انجام می گیرد. مهدکودک، نمازخانه، مراکز اداری و … که بخش های مختلف انها دارای موکت چسبیده به زمین هستند به واسطه این روش به شستشو و لکه بری موکت خود باید اقدام کنند.

استفاده از موکت در ابعاد بزرگ روشی ارزان برای پوشش کف محیط است. این کار علاوه بر صرفه بودن نیاز به نظافت محیط را نیز بسیار کمتر می کند. اما کثیف و لکه شدن انها به مرور زمان امری بهدیهی است.

شستشوی موکت های چسبیده به زمین در محل می تواند راهکار مناسب نظافت و لکه بری دوره ای انها باشد. روش دستی نسبت به روش های اتوماتیک قالیشویی بهتر بوده و مشتریان خود ناظر بر روند شستشو هستند.

دستگاه و ابزار شستشوی موکت

دستگاه و ابزار موکت شویی همان دستگاه های مبل شویی هستند. استفاده از دریلی که بر روی ان فرچه قرار دارد می تواند شستشو و لکه بری را سرعت بخشد. سرعت دوران دریل بر روی موکت بستگی به نوع موکت دارد.

موکت هایی که به زمین چسبیده اند غالبا ضخیم و شیار دار هستند. بنابراین استفاده دریل می تواند کلیه سطوح ان را در بر بگیرد و دستی بودن حرکت دریل بر روی موکت بافت ان را شستشو می دهد.

فرچه دریل از نوع ضخیم و محکم برای موکت استفاده می شوند و برای رویه پارچه مبل باید نوع نرم تر ان را به کار برد. این نکته ای است برخی از سرویسکاران ان را در نظر نمی گیرند، شستشوی موکت باید با فرچه مخصوص صورت گیرد. در بدترین حالت ممکن ریزش موی فرچه نرم بر روی موکت از اسیب های احتمالی خواهد بود.

استفاده از خشک کن های صنعتی سه و دو موتوره بسیار مهم و حیاتی است. هرچه این خشک کن ها قوی تر باشند در نهایت موکت نیز در زمان کمتری پس از شستشو خشک خواهند شد.

شستشوی موکت در محل در شهر تهران

شستشوی موکت در محل در شهر تهران قدمت بیشتری نسبت به سایر شهرها دارد. همزمان با ورود دستگاه های المانی و دریلی به حوزه شستشوی مبل خدمات نظافت و لکه بری موکت نیز به همراه مبل به صورت عملی اجرا شد.

بسیاری موکت ها قابلیت جابجایی برای شستشو را ندارند و یا اینکه اندازه انها به قدری کم است که صرفه اقتصادی برای پرداخت هزینه ایاب و ذهاب ندارند. موکت های ضخیم در سالن های اجلاس و مکان های اداری و رفاهی قرار دارند.

خدمات موکت شویی در محل را می توانید از مراکز معتبر مبل شویی در تهران تقاضا کنید. به راستی راحتی اسایش در محیط های مختلف زمانی بالا می رود که اجزای رفاهی تشکیل دهنده محیط نظیر موکت، فرش و مبلمان پاکیزه و بدون لکه باشند.

شستشوی موکت پله ها

یکی از کابردهای موکت در ساختمان ها قرارگیری انها بر روی پله ها است. محکم کردن موکت بر روی پله ها بسیار ضروری است زیرا از سر خوردن و سقوط افراد جلوگیری می کند. تردد زیاد بر روی موکت پله ها کثیف شدن انها را دور از انتظار نمی کند.

شستشوی موکت پله ها در حالت افقی و عمودی ان امکان پذیر است. بنابراین نگران جا افتادن قسمت و یا بخش از انها نباشید.

شستن موکت پله و راه پله ها نیز با استفاده از دستگاه های وکیوم و دریلی صورت می گیرد. خشک کردن انها کمی سخت بوده زیرا حمل و جابجایی دستگاه خشک کن بر روی پله ها سخت است.

هزینه شستشوی موکت در محل

هزینه شستشوی موکت در محل به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. همانطور که می دانید ضخامت و طرح همه موکت ها یکی نبوده و بنابراین نمی توان یک قیمت دقیق برای انها مشخص کرد.

نوع موکت

قیمت موکت شویی در محل (هر متر مربع)

موکت بدون طرح بر روی سطح صاف

8-25 هزار تومان

موکت طرح دار بر روی سطح صاف

8-25 هزار تومان

موکت ساده پله

8-25 هزار تومان

موکت طرح دار پله

8-25 هزار تومان

موکت بدون طرح بر روی سطح صاف

8-25 هزار تومان

هزینه های اعلام شده برای موکت های بالای 30 متر بوده و کمتر از ان به صورت قیمت مقطوع اعلام می شود.

همچنین قیمت شستشوی موکت پله ها با قیمت شستشوی ان بر روی زمین صاف یکی نیست. برای استعلام قیمت دقیق بر اساس تعرفه اتحادیه تماس بگیرید.

مقالات مرتبط :

خشکشویی مبل

شستشوی صندلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.