خشکشویی مبل عنوان خدماتی است که جهت مبل شویی بدون استفاده از اب و بدون اسیب رساندن به بخش محتوایی ان انجام می گیرد. این خدمات را می توانید از شرکت های معتبر در محل خود دریافت کنید و هیچ گونه محدودیت زمانی برای درخواست ان وجود ندارد.

اما استفاده از عنوان خشکشویی برای مبلمان تا چه حد درست بوده و نحوه انجام ان چگونه خواهد بود و اینکه چه تضمینی برای اجرای مناسب ان وجود دارد، همواره چالش اصلی مشتریان و متقاضیان ان است.

خشکشویی مبلمان روشی مناسب برای شستشو و لکه بری مبل است. از انجایی که در این روش از اب (تنها در ترکیب مواد شوینده وجود دارد) به طور مستقیم استفاده نمی شود، خشکشویی نیز می گویند و بیشتر با این نام شناخته می شود.

نسل جدید دستگاه های مبل شویی از بافت رویه مبلمان شما محافظت می کند و با خشک کردن 90 درصدی انها فرایند خشکشویی را ممکن می کنند. با استاندارد سازی فرایند شستشو و مواد شوینده می توان تغییر شکل رویه پارچه ای مبل را به صفر رساند و از اسیب های احتمالی به بافت پارچه مبل جلوگیری کرد.

خشکشویی مبل دارای ابعاد پیچیده و گسترده ای است و برخی این خدمات را با شستشو توسط شوینده و دستگاه های قدیمی اشتباه می گیرند. از انجاییکه محتوا داخلی مبل در برابر اب اسیب پذیر است باید فرایند پاک کردن و لکه بری بیشتر نزدیک به خشکشویی نزدیک باشد.

خشکشویی مبل در محل

خشکشویی مبل در محل از سوی مراکز ارائه دهنده خدمات مرتبط با شستشوی رویه پارچه ای مبلمان صورت می گیرد. مسئله جابجایی مبلمان و حمل و نقل و به صرفه نبودن این کار باعث ایجاد نیاز شستشو در محل شد.

تولید دستگاه های شستشو استاندارد و خشک کن های صنعتی توانستند به نیاز خشکشویی مبل در محل پاسخ دهند و اجرایی شدن ان را ممکن کنند. در حال حاضر این خدمات را می توان جزء خدمات پر تقاضا در مناطق شهری مخصوصا تهران بر شمرد.

استفاده از شوینده هایی که به صورت کف بر روی سطح پارچه تزریق می شوند و نفوذی به درون مبل ندارند نیز از موارد مهمی است که در این پروسه حائز اهمیت است.

برای دریافت خدماتی که در محل شما صورت می گیرند باید محتاطانه عمل کنید. تحقیق در مورد مسائل مهم ان حوزه، روش های اجرا، ابزار کار، اعتبار و میزان تخصص شرکت مورد نظر از جمله این موارد است.

دلایل نظافت و لکه بری مبل به صورت خشکشویی

امروزه مبلمان جایگاه ویژه ای در دکوراسیون داخلی خانه ها و محیط های اداری دارند و نمی توان از اهمیت انها غافل شد. علاوه بر اهمیت بالایی که دارند، قیمت بالای انها سبب شده تا نظافت و نگهداری مسئله بزرگ و حیاتی تلقی شود.

شستشو مناسب ترین راه حلی است که می تواند تمیزی و پاکیزگی اولیه پارچه را بدان بازگرداند. اما ایا استفاده از اب و روش های دستی برای پارچه های مبلمان مناسب است؟

اسفنج و فوم در زیر پارچه مبل برای ایجاد نرمی مناسب قرار می گیرند تا نشستن و تکیه دادن بر روی مبل را دردناک و خسته کننده نباشد.

اب خوردگی این بخش ها می تواند خسارات جبران ناپذیری به وجود بیاورد. شستشوی مبل به صورت نامناسب و استفاده از روش و ابزار نامناسب احتمال بروز اسیب ها را افزایش می دهد.

اسفنج و فوم ها در نوع بی کیفیت بالافاصله بعد از اب خوردگی رنگ پس می دهند و دفرمه شدن نیز از اتفاقات بعدی است که رخ می دهد. بنابراین خشکشویی مبلمان مناسب ترین روش برای از بین لکه ها، گرد و غبار و بازیابی طراوت پارچه مبل است.

مقالات مرتبط : شستشوی موکت در محل

مواد شوینده و دستگاه خشکشویی مبل

مواد شوینده و دستگاه خشکشویی مبل بیش از هر چیزی حائز اهمیت است و کیفیت نهایی کار و اجرایی شدن پروسه بدون هیچ گونه اسیبی به این موارد بستگی دارد.

دستگاه های اسپری وکیوم و دریل سر فرچه ای دو دستگاهی هستند که برای خشکشویی مبلمان کاربرد دارند. برای استفاده از این ابزار می بایست شناخت دقیقی از انواع مبلمان و پارچه های انها داشت تا بتوان بهترین روش را جهت شستشو انتخاب کرد.

استفاده از مواد شوینده استاندارد همانند تگزاپون که بیشتر کف دارند، برای خشکشویی مناسب است. شوینده های دست سازی که برخی از افراد از انها استفاده می کنند به مرور زمان و در تکرار این پروسه پارچه از کیفیت اولیه دور خواهد شد.

خشک کن های صنعتی باید بلافاصله به کار گرفته شوند، تا هیچ گونه خیسی یا نم حاصل از شوینده ها باقی نماند. این دستگاه در تنوع های دوموتوره و سه موتوره در این خدمات به کار گرفته می شوند.

مزایای خشکشویی مبلمان

پیش از این با خشکشویی مبلمان و ضرورت های انجام ان اشنا شدید. انجام این پروسه توسط مراکز معتبر این اطمینان را به شما می دهد که مبل شما بدون هیچ گونه اسیبی تمیز خواهند شد.

از مزایای این خدمات می تواند به حفظ سلامت بافت پارچه در انواع ان اشاره کرد. برخی از پارچه مبلمان به قدری حساس و ظریف هستند که لکه بری انها بسیار سخت و دشوار است.

در صورتی که نمی خواهید رنگ و زردی اسفنج یا حتی رنگ چوب مبل به پارچه در صورت خیس شدن اسیب نرساند، حتما شستشو به صورت خشکشویی را در دستور کار خود قرار دهید.

شستشوی مبل به صورت سنتی و شوینده های معمولی می تواند لکه بر روی انها ایجاد کنند و با باقی ماندن رطوبت بر روی انها یا در صورت خیس شدن بوی نامطبوعی از خود ازاد کنند.

هزینه خشکشویی مبل در محل

اما می رسیم به مهمترین بحث در حوزه خدمات خشکشویی مبلمان که مربوط به بحث هزینه ها است. هزینه این خدمات بیشتر به نوع مبل و تعداد انها بستگی دارد. میزان حجم پارچه ای که برای انواع مبل به کار می رود، بسیار متفاوت است.

همانطور که می دانید این خدمات در محل صورت می گیرد و نیازی به پرداخت هزینه جابجایی مبل ندارید. همچنین در صورتی که پارچه دارای کثیفی و لکه های سخت باشد، هزینه خشکشویی کمی بالاتر خواهد بود تا بتوان تضمین لکه بری صد در صدی داد.

نکته قابل ذکر دیگر این است که هزینه ها هیچ گونه ارتباطی با سطح رفاه منطقه نداشته و همه ساله از سوی اتحادیه مربوطه به مراکز خدماتی معتبر ابلاغ می شود.

درباره اهمیت شستشوی انواع مبلمان بدانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.