چالش های مبل شویی و نکاتی که باید از حوزه بدانید

مبل شویی از اهمیت بالایی در بحث نگهداری و نظافت مبلمان برخوردار است. این اهمیت به قدری بالا بوده که مراکز بسیاری در جهت انجام ان به صورت تخصصی در محل شکل گرفتند.

چالش یک بخش جدایی ناپذیر در هر حوزه ای به شمار می رود. چالش ها برای خدماتی نظیر شستشوی مبل و صندلی می توانند هدایت کننده روند شستشو باشند، تا به یک نتیجه ایده ال و مناسب در پایان شستشو دست یافت.

طبق اطلاعات بدست امده از تحقیقات در روند اجرایی این حوزه، تقاضای شستشوی قسمت های پارچه ای مبلمان در محل در تهران بسیار بالا است.

درصد کمی از متقاضیان این خدمات از نتایج عالی و استاندارد این حوزه بهره مند نمی شوند. این می تواند ریشه در عدم اگاهی کافی انها از چالش های این پروسه مهم و حیاتی داشته باشد.

در ادامه به بررسی چالش های مهم و اصلی شستشوی مبل و راه حل های رفع انها خواهیم پرداخت.

چالش پیدا کردن مرکز معتبر مبل شویی

یافتن مرکز معتبر و مجهز، مهمترین چالشی است که باید در هر پروسه خدماتی و نظافتی پشت سر بگذارید. یافتن مرکز معتبر می تواند شما را از اسیب و مشکلات احتمالی دور نگه دارد.

بالا بودن میزان تقاضا سبب شده تا بر تعداد افراد غیر متخصص این حوزه نیز افزوده شود. همچنین امار حضور همکاران موقت در ایام پایانی سال نیز بسیار بالا می باشد.

در ایام پایانی سال پیدا کردن مرکز معتبری که بتواند در همان زمان دلخواه شما خدمات ارائه دهد، بسیار سخت است. بنابراین بسیاری از مردم سعی دارند تا از طریق رسانه های ارتباطی به رفع نیاز شستشوی مبلمان خود بپردازند.

راه حل : قبل از تماس با یک شرکت خدماتی یا نظافتی حتما رزومه و دانش فنی ان را از طریق وب سایت بررسی کنید و یا اینکه از طریق رسانه های معتبر اقدام کنید.

چالش های هزینه : پرداخت هزینه زیاد در برابر خدمات ضعیف

بسیار پیش می اید که بسیاری از مشتریان هزینه ای بالاتر از تعرفه و مقدار تعیین شده در حین تماس پرداخت می کنند. این می تواند عدم اگاهی مشتریان از هزینه ها و افزونه های قیمتی باشد.

شستشوی مبل شامل قسمت های پارچه ای ان است. بنابراین در مبلمانی که دارای تشک دوبل یا همان جدا شدنی هستند کمی قیمت ها بالاتر می رود. پس حتما این موارد را با شرکت در میان بگذارید.

تشک های دوبل کار شستشوی نشیمن را دو برابر می کنند. زیرا علاوه بر شستشو روی تشک، پشت ان و زیر تشک نیز شستشو داده می شود.

هزینه های نانو شویی، لکه بری و رفع بو نیز هزینه های اضافی هستند که برخی از افراد از این عناوین برای دریافت مبالغ بیشتر استفاده می کنند. برای پرداخت این هزینه ها حتما مواد شوینده و صحت ان ها را بررسی کنید.

راه حل : هزینه ها و روند محاسبات را قیمت نهایی را حتما استعلام بگیرید. همچنین به یک جمع بندی مشخص از قیمت کل برسید تا در محل به مشکل نخورید.

چالش های هزینه : پرداخت هزینه کم در برابر خدمات ضعیف

برخی از مردم اهمیت و استاندارد های این خدمات را نادیده می گیرند. به همین دلیل اولویت انتخاب با کسانی است که هزینه پایین اعلام می کنند.

خدمات ارزان در مبل شویی زمانی عملی است که از شوینده های درجه 2 و 3 و یا دست ساز استفاده شود. این می تواند کیفیت لکه بری و شستشو را کاهش دهد. اما برخی برای جلوگیری از این اتفاق از کلر برای لکه بری بیشتر استفاده می کنند.

بنابراین به خاطر داشته باشید که قیمت ارزان و پایین در این خدمات نیز بی علت نیست. حتما مواد شوینده استفاده شده توسط سرویسکار را بررسی کنید.

تفاوت هزینه بین مراکز معتبر و افراد غیر مجاز در واقع همان قیمت مواد شوینده مناسب و استاندارد پارچه مبل است. در برخی از موارد قیمت هر لیتر از این شوینده ها به بیش از 40 هزار تومان نیز می رسد.

ارائه خدمات ارزان تنها راه حلی است که افرادی که تخصص یا اعتبار رسمی ندارند، بتوانند مشتری جذب کنند. شستشو بدون اسیب به پارچه و بافت ان از همه چیز مهمتر است.

چالش دستگاه و ابزار مبل شویی

یکی از پر تکرارترین سوالات مشتریان نوع دستگاه و ابزارهای استفاده شده است. اهمیت این موضوع نیز بسیار بالا می باشد. دستگاه و ابزارهای استفاده شده باید استاندارد سنجی شده باشند تا اسیبی پارچه و محتوای داخلی مبل را تهدید نکند.

خشک کن های صنعتی باید پر قدرت باشند تا ترکیب شوینده، لکه و سایر مواردی که سبب کثیفی مبل شده بودند را جمع اوری کنند. پارچه خیس یا نم دار کثیفی یا تمیزی را نشان نمی دهند. جمع اوری مناسب و کامل انها به قدرت دستگاه و مهارت سرویسکار بستگی دارد.

در بخش شستشو نیز باید مخزن سمپاش شوینده را به صورت کف در اورده تا خیسی پارچه کمتر شود. هر چه پارچه بیشتر خشک شود تمیزی یا کثیفی بهتر نمایان شده و کار را راحت تر می کند.

فرچه دریل دارای انواع نرم و زبر است. هر چه فرچه نرم تر باشد، بافت پارچه نیز در برابر ایرادات احتمالی مصون خواهد ماند.

نگرانی مشتریان از بروز اسیب به محتوای داخلی مبل

این نگرانی تا مقدار کمی درست است. ریخته شدن بیش از حد اب و شوینده باعث نفوذ انها به درون مبل شده و محتوای داخلی را با خود درگیر می کند.

بافت برخی پارچه ها انقدر متراکم نبوده که جلوی نفوذ مایعات را بگیرند. اسفنج های بی کیفیت در برخورد با اب رنگ پس می دهند و یا اینکه دفرمه می شوند. البته این مورد کمتر رخ می دهد زیرا بلافاصله پس از شستشو نفر دوم شروع به خشک کردن مبل می کند.

پارچه خیس تمیزی را نشان نمی دهد

همانطور که اشاره کردیم پارچه های خیس یا نم دار به صورت صد درصد تمیزی را نشان نمی دهند. البته بخاطر داشته باشید که پارچه خیس کثیف با پارچه خیس تمیز بسیار متفاوت است.

اصل مطلب لکه هایی هستند که هنگام خیسی ناپدید شده و پس از خشکی ظاهر می شوند.

راه حل : قبل از شروع شستشو نقاط کثیف و مورد نظر را مشخص کنید. پس از شستشوی سرویسکاران این نقاط را با سشوار خشک کنید تا نتیجه مشخص گردد.

اب ریزی و کثیفی محیط

اب ریزی به محیط و کثیفی قسمت هایی که مبلمان در انجا قرار دارند، عمده ترین نگرانی خانم های خانه دار است. این نگرانی باعث می شود برخی از مردم کار شستشو را به تاخیر بیندازد.

اول اینکه بدانید شوینده به صورت کف بر روی پارچه تزریق می شود و دوم اینکه خشک کن ها کلیه کف و اب را جمع اوری می کنند.

رعایت پروتکل های بهداشتی

از انجاییکه سرویسکاران مبل شویی باید در محل پروسه شستشو را اجرایی کنند. بنابراین باید کلیه نکات بهداشتی را رعایت کرده تا بهداشت محیط و سلامت افراد را به خطر نیندازند.

در این ایام حتما به این نکته بیشتر دقت کنید و در صورت نیاز نکات بهداشتی را به سرویسکاران گوش زد کنید.

مقالات مرتبط :
بهترین فصل برای مبل شویی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.