مبل شویی فوری و فاکتور زمان در شستشو

معمولا از ما سوال می شود که “مبل شویی چقدر زمان می برد؟” که برای پاسخ به این سوال نیاز به بررسی و تحلیل مراحل اجرایی پروسه و دستگاه های مطرح در این حوزه است.

همه ما می دانیم که ضعف در مدیریت زمان و اجرای پروژه می تواند مشکلات و اسیب های فراوانی را به همراه بیاورد. شستشوی مبلمان در محل از این قائده مستثی نبوده و از جمله مواردی است که زمان در ان حرف اول را می زند.

به طور کلی برای اجرایی این پروسه باید زمان بندی دقیقی مشخص نمود، زیرا فعالیت شرکت های معتبر، نتیجه نهایی شستشو و وقت ارزشمند مشتریان در گروه همین زمان بندی و مدیریت ان است.

گرانی مبلمان سبب شده بسیاری از مشتریان نسبت به شستشوی مبلمان خود و لکه بری انها حساسیت بالایی را به خرج دهند. زمان لازم برای اجرایی شدن شستشو یکی از این مباحث مهم و حیاتی برای مشتریان است و همواره سوالاتی در مضمون ان از مراکز خدماتی می پرسند.

اینکه مبل شویی چقدر زمان می برد، به پارامترهای زیادی بستگی دارد که در ادامه به بررسی تخصصی هر کدام از انها خواهیم پرداخت و یک جدول زمان بندی تقریبی برای ان در نظر خواهیم گرفت.

تاثیر تعداد و نوع مبلمان بر زمان شسشوی مبل

تعداد مبلمان اصلی ترین عاملی است که در مدت زمان لازم برای اجرای شدن شستشو تاثیر گذار است. مبلمان بر اساس نوع و کاربری که دارند در تعداد مختلفی به کار می روند. تعداد علاوه بر اینکه بر زمان شستشو تاثیر گذار است بر هزینه ها نیز تاثیر گذار است.

مبلمان در ست های چهار، پنج، هفت و نه نفری در محیط های مختلف استفاده می شوند. زمان لازم برای شستشوی هر کدام از انها با یک دیگر متفاوت است، به عنوان مثال زمان شستشوی یک دست مبل هفت نفره با یک دست مبل نیم ست چهار نفره بسیار تفاوت دارد.

تعداد مبلمان در محیط های داخلی مختلف متفاوت است. برای محیط پذیرایی بزرگ اکثرا از ست های نه نفری استفاده می شود و برای محیط های کوچک تر مخصوصا محیط اداری از ست ها هفت و چهار نفری استفاده می کنند.

هر چه تعداد مبل در محیط های کوچک زیاد باشد، فرایند شستشو زمان بر خواهد بود، زیرا جابجایی و کمبود جای کافی برای مانور بر روی زمان شستشو تاثیر خواهد گذاشت.

نوع ساختار مبلمان، انها را به دسته های مختلفی تقسیم می کند. بنابراین زمان لازم برای شستشوی مبلمان استیل با راحتی بسیار متفاوت است. نوع مبل شرح مختصری از تعداد، نوع پارچه، جنس کلاف و رنگ بندی ان است. در نتیجه دانستن نوع مبل برای اعلام هزینه ها کافی است.

تاثیر پارچه مبل و جنس ان بر زمان اجرای مبل شویی

فاکتور مهم دیگری که بر مدت زمان اجرایی شدن شستشوی مبلمان تاثیر گذار است، جنس پارچه مبل می باشد. رویه پارچه ای مبل بر اساس تنوع ساختاری و کاربری متفاوت است.

پارچه ها براساس الیاف سازنده و بافت ساختاری به انواع مختلفی تقسیم می شوند. هر کدام از انها بر اساس جنسی که دارند حجم متفاوتی از لکه و چربی ها را به خودشان جذب می کنند.

همچنین برخی از پارچه های مبلمان حساسیت های ویژه ای دارند که فرایند شستشو را پیچیده تر و زمان بر تر می کنند. پارچه هایی مانند مخمل و پنبه ای نیاز به حساسیت و تمرکز بیشتری را طلب می کنند.

برخی از پارچه ها به قدری نسبت به لکه و کثیفی حساس هستند که پس از مدتی لکه و کثیفی را جزئی از بافت خود می کنند و فرایند لکه بری بسیار سخت خواهد بود.

میزان جذب اب و مواد شوینده در انواع پارچه مبل متغیر است. پارچه هایی که به راحتی اب را جذب نمی کنند باعث می شوند تا مدت زمان زیادی برای شستشو صرف شود و مراحل تکرار شود.

بیشتر بدانید : صفر تا صد شستشوی مبلمان در منزل

تاثیر دستگاه و روش مبل شویی بر مدت زمان اجرای پروسه

شستشوی مبلمان با استفاده از دستگاه و روش های مختلفی اجرایی می شود که می تواند زمان شستشو را تحت تاثیر قرار دهد. از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه اسپری وکیوم و دستگاه دریلی اشاره کرد.

شستشو به واسطه این دستگاه ها اجرایی می شود و زمان اجرایی هر کدام متفاوت است. دستگاه اسپری وکیوم به دلیل اینکه فاصله زمانی بین تزریق شوینده با مکش ان بسیار کوتاه است، سریع تر اجرایی می شود.

استفاده از دریل می تواند سخت ترین لکه ها را نیز از بین ببرد، اما به دلیل اینکه فاصله زمانی بین لکه بری و شستشو و خشک کردن ان نسبت به روش قبلی بیشتر است کمی زمان بر خواهد بود.

روش شستشو بر اساس جنس پارچه و نوع مبل انتخاب می شود و دستگاه ها نیز بسیار تاثیر گذار خواهند بود. دستگاه های این حوزه استاندارد سازی شده اند و هیچ گونه اسیبی به بافت پارچه وارد نخواهند کرد.

تاثیر مواد شوینده بر مدت زمان اجرای پروسه

مواد شوینده نیز جز ان دسته مواردی است که تاثیر مستقیمی بر مدت زمان اجرایی شستشو دارد. هر چه لکه بری شوینده ها قوی تر باشد در نتیجه نیاز به تکرار شستشو نیست. کمتر شوینده ای پیدا می شود که توانایی از بین بردن انواع لکه ها در درجه سختی مختلف داشته باشد.

شوینده های دست ساز ترکیبی توسط برخی از مراکز نیز لکه بری دلخواه مشتریان را دارند اما رفع بو و ماندگاری تمیزی را نمی توان از انها انتظار داشت.

نانوشویی مبل نیز عنوان فریبنده ای است برخی مراکز از ان استفاده می کنند و مدت زمان شستشو و هزینه را افزایش می دهند. جهت شستشو مبل توسط نانو باید از نانو درجه یک پس از خشک شدن پارچه ان استفاده کرد.

بدانید : زمان لازم برای خشک شدن مبلمان پس از مبل شویی

تکرار فرایند شستشو و نظر مشتریان

در نهایت این مشتریان هستند که تصمیم گیرنده اتمام پروسه شستشو هستند. در صورتی که نتیجه نهایی ایده ال مشتریان نباشد، شستشو تکرار خواهد شود. در برخی از موارد پیش می اید که لکه ها به صورت کامل از بین نرفته باشند و باید لکه بری دقیق تر انجام گیرد.

لازم است که حتما حساسیت بالایی نسبت به لکه بری مبلمان خود به خرج دهید زیرا پارچه مبل خاصیتی دارد که پس از خشکی کامل تمیزی یا کثیفی را نشان می دهند.

نوع مبلزمان لازم جهت شستشو به ازای هر نفر مبل (دقیقه)زمان لازم جهت شستشو به ازای هر نفر مبل با لکه بری(دقیقه)
راحتی6-1410-18
کلاسیک6-1210-16
استیل یا سلطنتی4-108-18

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.