یک باور غلط ! ایا مبل شویی با دستگاه به پارچه اسیب می رساند

تصور غلطی که برخی از مردم از خدمات مبل شویی با دستگاه های مختلف این حوزه دارند، این است که پارچه مبلمان در معرض اسیب قرار خواهند گرفت و بافت و رنگ انها ممکن است تخریب شود. این نگرانی از سوی مشتریان به طریق مختلف به ما اعلام می شود که در ادامه به بررسی ان خواهیم پرداخت.

از انجاکه مبلمان بیشترین استفاده را در محیط های داخلی دارند، احتمال کثیفی و لکه شدن انها بسیار بالا است. لکه بری و شستشوی مبل اقدامی نیست که بتوان به راحتی به انها بپردازید. بنابراین از امتحان کردن مواد شوینده مختلف خوداری کنید.

پس بهترین راه حل تماس با مراکز خدماتی و تقاضای خدمات در محل با استفاده از دستگاه های مخصوص است. اما برخی با دیدن یا شنیدن نام دریل یا فرچه از شستشوی انها پیشمان می شوند و یا اینکه دچار تردید خواهند شد. تضمین خدمات می تواند راهکار کسب اعتماد مشتریان باشد.

برخی دیگر از مردم سابقه انجام این خدمات را دارند و با دیدن تفاوت وضعیت فعلی و قبلی رویه پارچه ای مبلمان خود باور اسیب رساندن این خدمات را به پارچه مبل را گسترش می دهند.

علت نگرانی از خدمات مبل شویی

همانطور که می دانید پارچه مبلمان متناسب با نوع مبل و سلیقه افراد انتخاب می شوند و تطابق با دیزاین محیط اتفاق دیگری است که شکل می گیرد. همچنین پارچه مبل اولین بخشی است که ارتباط بصری و فیزیکی با ان انجام می گیرد.

بنابراین نگرانی از اسیب های احتمالی به پارچه عادی است. برخی از پارچه مبلمان به قدری گران قیمت هستند که با ارزش مالی انها می توان دو دست مبل معمولی خریداری نمود.

همچنین ارزش مالی و بصری یک دست مبل به پارچه ان وابسته است. بروز کوچکترین ایراد نیز بر روی انها می تواند جلوه نامناسبی به انها بدهد و دیگر مانند گذشته دلنشین نباشند.

نگرانی از هزینه های تعویض و هزینه های ناشی از تعمیرمبل و تعویض پارچه نیز برای مشتریان پیش می اید. اما ما به شما می گوییم که این نگرانی تا درصد کمی درست بوده و با رعایت استاندارد های این حوزه کوچکترین اسیبی به پارچه وارد نخواهد شد.

استاندارد های اولیه برای شستشوی مبل

اینکه پارچه مبل در پروسه شستشو ممکن اسیب ببیند، سوال مهمی است که احتمال وقوع ان تنها در صورت رعایت نشدن استاندارد های این حوزه وجود دارد.

مبل شویی خدماتی نیست که تنها با داشتن ابزار ان ممکن باشد و از هر شخصی که با انها در محل حاضر شد، به عنوان متخصص شستشو نام برد. بنابراین برای دریافت این خدمات از طریق مراکز معتبر و مجاز اقدام کنید.

ابزار این حوزه خدمات دارای دو نوع اسپری_وکیوم و دریلی است. روش استفاده از این دستگاه بر روی انواع پارچه مبل متفاوت است و اینکه برای استفاده از انها باید دوره اموزشی لازم گذارنده شود. به عنوان مثال استفاده از دریل سر فرچه ای در هر شرایطی مناسب نبوده و باید دور ان تنظیم شود.

بحث مهم دیگر در این حوزه خدماتی استفاده مواد شوینده مناسب و استاندارد است. شوینده درجه یک می تواند علاوه بر اینکه انواع لکه ها را برطرف کند و اسیبی به پارچه نرساند. شوینده هایی مانند تگزاپون حتی ماندگاری تمیزی را بالا می برند.

مقالات مرتبط :

شستشوی مبل تا چه مدت ماندگار است

بررسی و تحلیل انواع روش های مبل شویی

اسیب های احتمالی شستشوی نامناسب پارچه مبل

برخی از نکات هستند که عدم رعایت انها می تواند به پارچه شما اسیب برساند. فرچه شستشو باید نرم باشد و با دور پایین دوران کند. همچنین دستگاه های این حوزه استاندارد سنجی شده اند و برای شرایط مختلف کارایی مختلف دارند.

اسیب در حین استفاده از دستگاه تنها در صورتی رخ می دهد که شستشو بدون در نظر گرفتن حساسیت های پارچه انجام گیرد. پیش از شروع شستشو باید به بررسی دقیق پارچه و لکه های ان پرداخته شود.

برخی نیز در این حوزه به خود کفایی کامل رسیده اند و با تولید شوینده های دست ساز و ترکیب مواد شوینده مختلف مانند کلر و ریکا پروسه مبل شویی را اجرا خواهند کرد.

از بین رفتن رنگ پارچه مبل و و تخریب بافت ان از جمله اسیب هایی است که در این مورد رخ می دهند. بنابراین نسبت به مواد شوینده استفاده شده حساسیت نشان دهید.

تزریق بیش از حد مواد شوینده و اب بر روی پارچه و جمع نکردن کامل انها باعث می شود تا اسفنج ها اب خورده و رنگ پس دهند. جمع اوری اب و چرک باید به سرعت انجام گیرد.

نحوه شستشوی پارچه مبل در محل به صورت استاندارد

دانستن صفر تا صد شستشوی یک مبل می تواند این اطمینان را به شما بدهد که هیچ اسیبی به پارچه ان وارد نخواهد شد. زمانی که شما با یک شرکت معتبر برای دریافت خدمات تماس بگیرید، سوالات ابتدایی از شما بسیار مهم است.

مواردی چون تعداد مبلمان و نوع ان تنها برای اعلام قیمت به شما خواهد بود. نوع پارچه مبل و نوع لکه ایجاد شده مواردی هستند که بر روی نوع دستگاه شستشو و مواد شوینده اثر می گذارد.

پس از توافق با مشتریان و حضور سرویسکاران در محل بررسی میدانی از مبل انجام می گیرد. لکه های سخت تر نشانه گذاری می شوند تا در خیسی و نم دار شدن پارچه گم نشوند. (اینکه پارچه خیس یا نم دار شود بستگی به جنس ان دارد)

ترکیب تگزاپون در محل انجام می گیرد و متناسب با نوع مبل متفاوت است. شستشو باید تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب انجام گیرد و در صورت نیاز از لکه بر های نانو استفاده شود.

همچنین مواد شوینده به کف بر روی پارچه مبل تزریق می شوند و بلافاصله پس از شستشو توسط دستگاه های خشک کن جمع اوری می شوند. خشک کردن مبل حتی از شستشوی ان نیز مهم تر است که برخی از سرویسکاران بدان دقت نمی کنند.

شست و شو بدون اسیب به پارچه مبل 

پیش از این از نگرانی های مشتریان بابت پارچه مبلمانشان صحبت کردیم و گفتیم که در چه صورتی اسیب به پارچه مبل خواهد رسید. اما شرکت مبل شویی یاسان خدمات خود را به صورت تضمینی ارائه می کند. مشتریان در صورت رضایت از پایان کار هزینه پرداخت کرده و هیچ گونه ایرادی نیز متوجه پارچه مبلمان نخواهد شد.

مواردی که سبب شده اند تا ضمانت پایان کار را در خدمات خود منظور کنیم عبارتند از :

  • استفاده از ابزار استاندارد و خشک کن های سه موتوره
  • استفاده از شوینده های درجه یک تحت لیسانس هنکر المان
  • به کارگیری پرسنل خدماتی ماهر و مجرب
  • استفاده از لکه برهای نانو در صورت نیاز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.