شستشوی مبل تا چه مدت ماندگار است

مبل شویی تا چه زمانی ماندگار خواهد بود؟ یکی از سوالات پر تکرار مشتریان و متقاضیان این خدمات است. قبل از اینکه مشتریان بخواهند از این روش برای بازیابی تمیزی رویه پارچه ای مبلمان خود استفاده کنند، قطعا به این موضوع هم فکر خواهند کرد.
این سوال به دلایل مختلفی ممکن است پیش بیاید که مهمترین دلایل ان می تواند اهمیت تمیزی و بحث هزینه ها باشد. برای رسیدن به پاسخ این سوال در ادامه مقاله همراه ما باشید.
افزایش میزان کثیفی و لکه بر روی پارچه مبل تمیزی و زیبایی مبلمان را با هر ارزش مالی را تحت تاثیر قرار می دهد. این اتفاق کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست زیرا پارچه مبلمان قابلیت شستشو و رسیدن به کیفیت اولیه را دارند.
کثیف شدن مبل بستگی به سلیقه شما و شلوغی محیط دارد. هر چه محیط شلوغ تر و میزان استفاده از مبلمان زیاد باشد، کثیفی و لکه شدن مبل نیز در کوتاه مدت صورت می گیرد. در شرایطی هم ریخته شدن مایعات و لکه دار شدن پارچه نیز شما را به خدمات شستشو نیازمند کنند.
مبل شویی خدمت نوینی است که توسط شرکت ها معتبر در این حوزه ارائه می شود. بازیابی و رسیدن به تمیزی پارچه مبل در بالاترین حد کیفیت دیگر دور از انتظار نیست. این روند توسط دستگاه های خشک کن قوی صنعتی صورت می گیرد تا اسیبی متوجه محتوای داخلی مبل نگردد.
رسیدن به نتیجه ایده ال بدون اینکه اسیبی مبل شما را تهدید کند نیز از نگرانی های اصلی مشتریان است. اینکه روند شستشو به بهترین شکل پیش برود و تمیزی انها ماندگار باشد به پارامترهای زیادی بستگی دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تاثیر پارچه مبل بر ماندگاری تمیزی مبل

اولین عامل تاثیر گذار در ماندگاری تمیزی مبلمان پارچه مبل است. پارچه مبل بر اساس جنس و کیفیت به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شود. کیفیت و ارزش هر مبلی در ابتدا به پارچه ان وابسته است.
پارچه مبل بسته به نوع مبل و سلیقه طراحان بر روی مبل قرار می گیرد. هر مبلی نیز بر اساس نیاز و توانایی مالی افراد انتخاب می شوند.

حساسیت و بافت تشکیل دهنده پارچه ها با یک دیگر متفاوت است. بافت پارچه ها به دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شود. بنابراین کثیف یا تمیز شدن انها نیز با هم متفاوت است.

برخی از پارچه ها به قدری حساس هستند که به راحتی لکه بر می دارند و برخی دیگر نیز به راحتی لکه یا کثیفی را به خود جذب نمی کنند. جالب است بدانید که در برخی از پروسه های شستشوی مبل به پارچه هایی برخورد می کنیم که لکه ها را جزئی از بافت خود کرده اند و لکه بری غیرممکن است.

بخوانید : زمان لازم برای خشک شدن مبلمان پس از مبل شویی

تاثیر سلیقه افراد بر ماندگاری تمیزی مبل

پیشرفت های اخیر در حوزه مبل شویی لکه بری و شستشوی انواع پارچه مبلمان را با هر حجمی از کثیفی را ممکن کرده است. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی نیست و تنها کافیه با مراکز معتبر و مجهز تماس بگیرید.
پس از اینکه لکه بری و شستشو انجام شد، باید به حفظ و مراقبت از تمیزی پارچه مبل خود بپردازید. از نشستن گرد و غبار و الودگی بر روی مبل جلوگیری کنید، چون این دو مورد بیشترین کثیفی ها را ایجاد می کنند.
استفاده از کاور و پوشش های پارچه ای و پلاستیکی نیز می تواند بر روی ماندگاری تمیزی مبل تاثیرگذار باشد. در صورتی که در ساعات مختلف از مبل استفاده نمی کنید با پوشش یا کاور حتما از تمیزی مبل خود محافظت کنید.
شوره و چرک مرده شدن مبل به علت ریخته شده انواع مایعات بر روی پارچه مبل است. حتما زمانی که بر روی مبل مایعات می نوشید، مراقب ریخته شدن انها بر روی پارچه مبل باشید.

تاثیر دستگاه و مواد شوینده مبل شویی بر ماندگاری تمیزی

همانطور که اشاره کردیم پارامترهایی مانند پارچه مبل و سلیقه افراد بیشترین تاثیر را بر ماندگاری تمیزی مبل دارند. اما نباید از اهمیت دستگاه و مواد شوینده مبل شویی نیز غافل شد.
این پروسه نیز مانند سایر خدمات نیز استاندارد ها و روش های اجرایی خاص خود را دارد.
اول اینکه باید دستگاه ها دارای استاندارد های لازمه باشد تا در حین شستشو بافت پارچه را تخریب نکند. همچنین خشک کن ها باید ترکیب شوینده و لکه ها را به طور کامل به داخل خود بکشد.
اما از تاثیر زیاد مواد شوینده بر ماندگاری تمیزی مبل نمی توان گذشت. شوینده هایی نظیر تگزاپون یک لایه پوششی بر روی پارچه بعد از شستشو ایجاد می کنند و ماندگاری پاکیزگی را تا زمان زیادی حفظ می کند.
علاوه بر اینکه کیفیت شستشو با شوینده معمولی با شوینده درجه یک متفاوت است، مدت ماندگاری انها نیز با یک دیگر تفاوت دارد. اما باید دقت شود که شوینده استفاده شده با پارچه مبل شما سازگار است.

نانو و تاثیر ان بر ماندگاری تمیزی مبل

ورود نانو به عرصه مبل شویی سبب ایجاد تحولات مهمی در این زمینه شد. اما باید نکاتی که در این زمینه وجود دارد را بدانید تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوید.
طی سال های اخیر بحث نانوشویی در این حوزه بسیار داغ شده است. برخی از افراد حتی به غلط از این عنوان اقدام به بازاریابی و جذب مشتری می کنند. حتما به این نکته توجه کنید که نانو به صورت کف نبوده و معمولا حالت اسپری یا پودر است.
نکته ای که باید بدانید این است که استفاده از نانو خالص در این پروسه صحت نداشته و به صورت ترکیبی با شوینده به کار می روند. نکته دیگر اینکه بسیاری از افراد شوینده دست ساز استفاده می کنند.
نانو درصد کمی از شوینده های المانی یا ایرانی تحت هنکر المان را تشکیل می دهند. این ترکیب کردن برای رفع بوی پارچه و حفظ تمیزی ان صورت می گیرد.
ورود نانو به این حوزه سبب شده تا شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات شستشو در محل تضمین لکه بری و ماندگاری تمیزی مبل را بدهند. نانو با ایجاد یک لایه پوششی و محافظتی از تمیزی مبل شما محافظت می کنند.

شستشوی استاندارد و ماندگاری تمیزی

بر خلاف تصور برخی از مردم این روند با شستشو با شوینده های معمولی و اب خالی فرق می کند. همچنین لکه بری و شستشو و رسیدن به نتیجه ایده ال تنها توسط مواد شوینده و دستگاه ها ممکن نیست.
برخی از لکه های سخت بوده و به درون بافت پارچه فرو می روند. شستشو باید با رعایت استاندارد ها و فاکتور های حیاتی این حوزه صورت گیرد تا نتیجه قابل قبول باشد.
این پروسه از ابتدا تا پایان بر اساس دانش فنی و روش های علمی اجرایی می شود. شستشو با رعایت استاندارد ها علاوه بر لکه بری مناسب پارچه را به کیفیت اولیه باز می گرداند و می توان ماندگاری را ضمانت کرد.

مقاله مرتبط : مبل شویی چقدر زمان می برد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.