مبل-شویی و لکه بری مبل با نانو

باید بدانید در گذشته فقط با استفاده از دستمال نم دار اقدام به تمیزی مبلمان می کردند و این کار را شاید در بعضی از مواقع چند بار در روز تکرار می کردند. اما این روزها دیگر خبری از این اقدام نیست و با استفاده از مواد نانو به جنگ کثیفی ها می روند و تاثیر نانو در شستشو و لکه بری مبلمان به حدی بوده است که با استقبال مشتریان از آن رو به رو هستیم.

تاثیر نانو در شستشو و لکه بری مبلمان فقط افزایش استفاده مشتریان نبوده است و شرکت های متعددی در این زمینه شروع به فعالیت داشته اند تا این لحظه تعداد بسیار زیادی شوینده نانو را به بازار عرضه نموده اند که هر یک کیفیت متفاوتی را ارائه می کنند.

در این بین فقط شستن و تاثیر نانو در شستشو و لکه بری مبلمان دیده نمی شود و این موضوع باید در کنار مسائل دیگری همچون اثرگذاری در دراز مدت و همچنین عدم آسیب رساندن به پارچه ها باشد که می توان گفت این شوینده علاوه بر پاک کردن چرک و کثیفی، در ماندگاری کالا نیز بسیار تاثیر گذار می باشد.

شستشوی مبل با نانو

پیش از این مبل شویی با استفاده از شوینده های دست ساز و یا شامپو فرش صورت می پذیرفت که هرچند به خوبی تمیز می شدند و شاید مدتها زمان لازم بود تا مبلمان کثیف شود، اما با ورود نانو به این صنعت تحول شگرفی را به وجود آورد.

این روزها با توجه به پیشرفت های علمی ای که صورت گرفته است علم نانو نیز به یاری آماده و برای زندگی هر چه بهتر مردم نقش مهمی ایفا می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این روزها استفاده از این مواد در مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

موادی که با استفاده از نانو ساخته شده اند با توجه به ساختاری که دارند ب راحتی می توانند کنار یکدیگر قرار بگیرند و در صورت ریختن آب و یا مواد رنگی از نفوذ ان به جنس پارچه جلوگیری نمایند.

مزایای استفاده از مواد نانو برای شستشوی مبلمان

مزایای استفاده از مواد نانو بسیار متعدد می باشد و دایره دربرگیرنده آن نیز بسیار گسترده می باشد. اگر بخواهیم ایم نکته را با مثال برایتان توضیح دهیم به این صورت است که نانو این مزیت را به شما می دهد که در صورت استفاده ار آن در زمان شستشو، مبل شما دیگر اجازه ای به قارچ ها و باکتری ها نمی دهد که بر روی آن قرار گیرند.

بخوانید : تاثیر مواد شوینده در خدمات مبل شویی

یا مثال بعدی ای که می توانیم بزنیم این است که این امکان را به شما می دهد تا از بوی بد و محصولات خود جلوگیری نمایید به طوری که در صورت استفاده، این قابلیت شگرف به محصولات خانه و یا دفتر کار شما اضافه می شود.

یکی دیگر از مزیت هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است سرعت اجرا و تمیزی می باشد که در صورت استفاده به سرعت لکه ها را از بین می برد و تمیزی را به محصولات شما هدیه می دهد و از هدر رفت زمان که ارزشمندترین دارایی انسان می باشد جلوگیری می نماید.

هزینه استفاده از مواد نانو برای شستشو و لکه بری مبلمان

مواد نانو مانند بسیاری از محصولات توسط شرکت های مختلف تولید می شود که با توجه به پیشرفت هایی که در کشورمان به وجود آمده است شرکت های دانش بنیان متعددی در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند که هر یک محصول مختص خود را به بازار معرفی کرده اند.

این پایان راه نیست و محصولات شرکت های معتبر آلمانی نیز در این زمینه زبان زد می باشند و محصولاتی را تولید و به بازار عرضه نموده اند که کیفیت بی نظیری دارند و این قابلیت را فراهم می کنند که در صورت استفاده از این مواد تا مدت های زیادی دیگر نیازی به شستشو کالای خود نخواهید داشت.

اگر بخواهیم مقایسه ای بین محصولات نانو دانش بنیان ایرانی و آلمانی داشته باشیم از چند جهت می توانیم این کار را انجام دهیم. در مورد کیفیت محصولات باید این را بیان کنیم که محصولات ایرانی با پیشرفت هایی که داشته اند تفاوتی با نوع آلمانی ندارند.

اما اگر بخواهیم به لحاظ قیمت تمام شده این مقایسه را انجام دهیم محصولات داخلی به لحاظ مزیت قیمتی بسیار مناسب نسبت به نوع آلمانی هستند و میتوان با صراحت بیان کرد که این محصولات بسیار ارزان تر می باشند.

کلاهبرداری سودجویان از نام نانو

در کنار تمام مزایایی که در مورد این مواد با شما در میان گذاشتیم نیاز است تا با این موضوع نیز رو به رو شوید که مواد نانو از قیمت بالایی برخوردار می باشند به طوری که شاید برای یک شیشه آن هزینه گزافی باید پرداخت شود. در نتیجه برای شستن یک دست مبل 7 نفره هزینه ای بسیار زیادی را باید پرداخت نمایید.

کلاهبرداران سودجو با استفاده از محیط های تبلیغاتی که این روزها در بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی موجود می باشد با استفاده از نام معتبر نانو دست به کلاهبرداری زده و با قیمتی خیلی کم شروع به ارائه خدمات می کنند و در این مسیر بجای مواد نانو از موادی همچون ریکا و تاید استفاده می کنند.

که در این زمان یادآوری آن ضرب المثل قدیمی خالی از لطف نیست که می گوید هیچ ارزانی بی دلیل نیست. با توجه به این دیدگاه باید در جریان باشید که فقط به ادعایی که مطرح می شود اعتماد نکنید. هرچند باید این را بدانید که گروه یاسان دست به این تبلیغات دروغین نمی زند و همیشه صداقت را پیشه کار خود می کند.

نانو را بیشتر بشناسید

نانو که از قرار گیری اتم های بسیار بسیار ریز در کنار یکدیگر تولید می شود. با توجه به این سایز کوچکی که دارند محققان و دانشمندان توانستند میان مقیاس را برای معرفی این ماده پیدی بیاورند که چیزی ما بین دنیای شگفت اگیز کوانتومی و فیزیک می باشد. اگر بخواهیم آن را به نمایش بگذاریم باید عدد یک را بگذاریم و 10 تا 100 صفر در مقابل آن قرار دهیم.

پس از تحقیقات گسترده و صرف هزینه های هنگفتی همچون 4 میلیارد دلار که به نام طرح ملی فناوری نانو توسط آمریکا در سال 2012 انجام داند موجب رشد چشمگیر این فناوری شد. البته باید این را نیز بیان کرد که اتحادیه اروپا و ژاپن نیز هزینه های میلیارد دلاری دیگری انجام دادند که بازار این محصول را در سال 2020 به مبلغی نزدیک به 78 میلیارد دلار رسانده است.

در ایران نیز تحقیقات اولیه بر روی این فناوری در سال 1380 شروع شد که موجب شد تا در سال 1382 ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نامگذاری و شروع به فعالیت نمود. که در ادامه در سال های 84 و 85 فعالیت رسمی آن آغاز شد.

با توجه به اینکه درآمد اصلی کشور از نفت و گاز است در برنامه ای که پایه ریزی شد تحقیقات اصلی بر روی این حوزه قرار گرفته شد و اولویت بسیار بالایی در این زمینه دارند. لازم به ذکر است که در صنایع مختلفی همچون ساخت و ساز، محیط زیست، بهداشت و … نیز سند هایی تنظیم شده است که مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله مرتبط : تضمین کیفیت در خدمات مبل شویی با شوینده درجه یک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.