مواد به کار رفته مبل شویی

فرایند مبل شویی با دستگاه های پیشرفته و مواد شوینده های مختلفی اجرایی می شود. این خدمات یک پروسه تخصصی و علمی برای رسیدن به نتیجه ایده ال و بازیابی کیفیت اولیه رویه مبلمان است. بسیاری از مردم این خدمات را سطحی تلقی می کنند و هم نگرش می تواند انها را از دریافت خدمات مطلوب دور نماید.

همانطور که شست و شوی پارچه انواع مبلمان می تواند تاثیر بالایی بر محیط بگذارند، بدون شک ماندگاری تمیزی و لکه بری صد در صدی پارچه بیش از هر چیزی حائز اهمیت است.

خوشبختانه مشتریان این خدمات حساسیت های زیادی نسبت به نحوه شستو و ابزار الات استفاده شده به خرج می دهند. مسئله هزینه ها تاثیر چندانی بر تصمیم گیری انها ندارد و کیفیت را فدای ارزانی نمی کنند.

در اصل زمانی که مبلمان شما به خدمات شستشو نیاز پیدا می کند دو راهکار شستشو با دستگاه اسپری وکیوم و دستگاه سمپاش دریلی می تواند نیاز شما را بر طرف کند.

اما دستگاه های به کار رفته هر چقدر هم پیشرفته باشند به تنهای نمی توانند تضمینی برای رسیدن به نتیجه ای ایده ال باشد. مواد شوینده در پروسه شستشوی مبلمان نقش اصلی را ایفا می کنند و نتیجه نهایی بستگی به انها دارد.

مواد شوینده به کار رفته در این خدمات برای مشتریان بزرگترین علامت سوالی است که در ادامه به تحلیل و بررسی انواع ان خواهیم پرداخت.

انواع مواد شوینده مبل شویی

شوینده های بسیاری در دهه اخیر برای لکه بری پارچه مبلمان معرفی شده است. با مطرح شدن قابلیت شستشوی رویه مبلمان این امکان فراهم شد تا بهترین دستگاه ها و مواد برای این حوزه عرضه شوند.

شوینده های پارچه مبلمان سه نوع مختلف دارد:

مواد شوینده خارجی: مرغوب ترین و با کیفیت ترین شوینده مخصوص پارچه مبلمان مربوط به تولیدات خارجی می باشد. بیشتر این مواد تحت لیسانس هنکر المان هستند و با بافت انواع پارچه سازگاری دارند.

بزرگترین نقطه تمایز مراکز خدمات معتبر با افراد و مراکز خدماتی غیرفنی همین مواد شوینده خارجی و استاندارد است. استفاده از مواد شوینده مرغوب خارجی و تضمین خدمات اقدامی است که تنها از طریق مراکز معتبر انجام می گیرد.

مواد شوینده داخلی: در سال های اخیر تولید کنندگان مطرح داخلی به سمت تولید شوینده های مبلمان حرکت کرده اند و توانسته اند شوینده هایی متناسب با کیفیت نمونه های مشابه خارجی تولید کنند.

تعداد شوینده های داخلی که بتوان به انها اعتماد کرد و برای شستشو و لکه بری از انها استفاده کرد بسیار اندک است. شوینده نامناسب می تواند به رنگ مبل اسیب وارد کند.

مواد شوینده دست ساز به صورت ترکیبی: در حال حاضر بسیاری از افراد و مراکز با ترکیب کردن مواد شوینده به ترکیبی قوی برای سست و شو پارچه دست پیدا می کنند. از نمونه این ترکیبات می توان به ترکیب مایع ریکا و مقداری کمی کلر اشاره کرد.

مقاله مرتبط : نکات تمیز کردن مبلمان پارچه رنگ روشن

شوینده های دست ساز لکه بری مناسبی دارند اما از حساسیت های پارچه های چرمی، مخمل و کتان نسبت به این ترکیبات نمی توان عبور کرد. یکی از دلیل تفاوت قیمت خدمات مراکز معتبر با مراکز غیرمجاز شوینده های دست ساز بوده که ارائه خدمات بسیار پایین تر از نرخ اتحادیه را ممکن می کند.

مکانیزم عملکرد شوینده های مبل

تمامی شوینده یک مکانیزم کلی برای لکه بری و از بین بردن چربی، جرم و حتی شوره ها از روی سطوح دارند. کیفیت و مرغوب یک شوینده ضامن لکه بری موثر ان است.

ترکیبات شوینده های مبل شویی به دو قسمت اب دوست و چربی دوست تقسیم می شوند. قسمت چربی دوست کلیه چربی و لکه ها را جذب کرده و در حل می کند و سر دیگر یعنی اب دوست به اب متصل می شوند.

هر چه درجه مرغوبیت مواد شوینده بالاتر باشد، لکه بری راحت تر انجام می گیرد که نمی توان این مورد را از شوینده های دست ساز انتظار داشت. ترکیبات مواد شوینده معمولا یک سر استر طولانی زنجیر و سر دیگر را پتاسیم(K)، سدیم(Na) و … تشکیل می دهد.

شوینده ها دارای ترکیبات مختلفی هستند و این محلول ها هر کدام بر اساس نیاز و کارایی توسط کارخانه های معتبر زیر نظر شیمیدان ها تولید و عرضه می شوند.

از مرغوب ترین انواع مواد شوینده شستشوی مبل می توان به محلول شوینده تگزاپون با فرمول ساختاری (NaC12H25SO4) اشاره کرد.

در مقالات بعدی حتما به تحلیل و بررسی این شوینده خواهیم پرداخت.

تاثیر شوینده ها بر رضایت مشتریان از خدمات مبل شویی

انچه در بازار رقابتی امروز مخصوصا حوزه های خدماتی وجود دارد، کسب رضایت مشتریان و حفظ انها است. طی سال های اخیر انواع شرکت و سازمان های کوچک و بزرگ پی به اهمیت مشتری برده اند.

در حوزه شستشو و لکه بری مبلمان برای حفظ مشتریان و کسب رضایت انها تنها با انجام خدمات در بالاترین کیفیت است، در حدی که کوچک ترین لکه ای بر روی پارچه باقی نماند.

برخی از افراد مخصوصا خانم های خانه دار به قدری بر تمیزی و نظافت پارچه مبل حساس هستند که به راحتی هر نتیجه ای را قبول نخواهند کرد.

استفاده از شوینده های درجه یک تحت لیسانس هنکر المان سبب شده تا شرکت مبل شویی یاسان خدمات خود را به صورت کاملا تضمینی ارائه دهد و هزینه را در صورت رضایت مشتریان از پایان کار دریافت کند.

مزایای استفاده از شوینده های درجه یک برندهای معتبر

شستشوی مبل در محل بیش از یک دهه است که در کشور ما رواج یافته است. همه سال با افزایش اگاهی ها از قابلیت شستشوی رویه مبل و لکه بری انها بدون هیچ گونه اسیبی به مبل میزان تقاضای این خدمات را افزایش داده است.

مقاله مرتبط : تاثیر نانو در شستشو و لکه بری مبلمان

این حوزه خدماتی نیز از دست افراد سودجو و غیر متخصص در امان نبوده و با استفاده از شوینده دست ساز و خدمات ارزان مشغول به فعالیت هستند. نانوشویی و سایر عنوان های تبلیغاتی فریبنده از مواردی هستند که می تواند رضایت مشتریان را جلب کند.

استفاده از شوینده های درجه یک مختص انواع پارچه مبل مزایای فراوانی برای مراکز خدماتی و مشتریان دارد. از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لکه بری، چربی و جرم زدایی به صورت کامل
  • رفع بوی بد پارچه مبل
  • محافظت از رنگ پارچه
  • عدم ایجاد حساسیت پوستی
  • کاهش زمان شستشو
  • ماندگاری طولانی مدت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.