نکات تمیز کردن مبلمان پارچه رنگ روشن

همانطور که می دانید مبلمان جزء اصلی هر خانه ای محسوب می شود و تقریبا در هر خانه این لوازم کاربردی وجود دارد. این لوازم به دلیل استهلاک و مصرف همیشگی از آن ها در مهمانی ها و مجالس مختلف دچار مشکلاتی از جمله لکه دار شدن سطوح مختلف، خواهد شد و نیاز به خدمات مبل شویی در محل پیدا خواهید کرد.

مبلمان با پارچه های روشن نیز به دلیل هماهنگی که با دکوراسیون های مختلف دارند، جزء مناسب ترین نوع مبلمان می باشند ولی به دلیل رنگی که پارچه آنها دارد، سریع تر از مبلمان دیگر دچار کثیفی و چرک شدگی شده و در نتیجه با افت کیفیت و زیبایی همرا خواهد شد.

وجود یک لکه سیاه یا یک لایه چرک بر روی این مبلمان، زیبایی و ظاهر خانه شما به شدت پایین خواهد آورد. این مشکل ممکن است برای مبلمان خانه هر کدام از ما اتفاق افتاده و قطعا باید به دنبال راه چاره ای برای پاکسازی و نظافت آن باشیم.

دلایل مختلفی وجود دارد که مبلمان رنگ روشنی که در خانه شما وجود دارد، دچار لکه دار شدگی شود از جمله؛ ریختن مایعات مختلف، کثیف شدن سطوح مختلف پارچه توسط بچه ها، ریختن موادی مانند رنگ و لاک و… . بطور کلی برای شستشوی این نوع مبلمان با پارچه ی روشن باید در اولین قدم عامل به وجود آورنده یا تشکیل دهنده لکه و کثیفی را پیدا کرده و سپس اقدامات لازم را صورت دهید.

علت اصلی لکه و چرک شدگی مبلمان با پارچه روشن

گفتیم که چرک شدن مبلمان رنگ روشن دلایل مختلفی داشته و هر کدام از این دلایل ممکن است مقدار و شدت کثیفی متفاوتی با یکدیگر داشته باشند. برای حفظ رنگ مبلمان روشن و جلوگیری از لکه هایی که به مرور زمان روی سطوح پارچه تشکیل می شوند باید حتما از کاور مبل استفاده کرد. اما برخی از لکه ها ممکن است بصورت ناگهانی و با ریختن مایعات به وجود بیایند و در این صورت استفاده از کاور نیز ممکن است پاسخگو نباشد.

پس برای حفظ تمیزی این نوع مبلمان باید دقت و توجه زیادی را خرج کنید تا مشکلی برای این لوازم پیش نیاید، در غیر این صورت هر لکه ای ممکن است وارد سطح الیاف پارچه شده و زیبایی مبل خانه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

پیشگیری از چرک شدگی مبلمان روشن

بهترین راه حل موجود برای شستشوی مبلمان روشن مخمل و … پیشگیری از کثیف شدگی می باشد. یعنی قبل از اینکه مبلمان منزل شما دچار لکه و کثیفی شود، از اقدامات پیشگیرانه برای نگهداری هر چه بهتر از آنها استفاده کنید تا از متضرر شدن خود نیز جلوگیری نمایید.

گفته شد که یکی از عوامل تاثیر گذار در تمیز ماندن و حفظ زیبایی مبلمان روشن شما دارد، استفاده از کاور یا پیراهن مبل می باشد. این محصولات دارای رنگ و طرح های مختلفی می باشند که طبق طرح مبلی که شما در منزل دارید می توانید متناسب با همان از این کاور ها بهره ببرید.

گرد گیری دوره ای و رفع غبار های مبل نیز از جمله مواردی می باشد که می تواند در جلوگیری از نفوذ لکه و غبار به سطوح الیاف موثر عمل کند.

بخوانید : اشنایی با انواع پارچه مبل

سرعت عمل در تمیز کاری مبلمان روشن

پس ازگفتن دلایل لکه دار شدن و همچنین راه های موجود برای جلوگیری از این اتفاق نگران کننده، نوبت شستشوی مبلمان می باشد که اصلی ترین نکته در این مورد، سرعت عمل در انجام تمیز کاری است که در صورت عدم توجه به این نکته، ممکن است باعث ماندگاری همیشگی لکه ها بر روی مبلمان شما شود.

در صورت وقوع هر گونه چرک شدگی روی سطوح مبلمان، به خصوص مبلمان روشن؛ باید با شرکت های خدمات شستشوی مبل تماس گرفته تا با تخصصی که در این زمینه دارند، در تمیز کردن مبلمان به شما کمک کرده و از خسارت های مالی زیاد به دلیل قیمتی که این لوازم در حال حاضر دارند، جلوگیری نمایند.

توجه داشته باشید که در صورت اعمال روش های خودسرانه برای تمیز کردن مبلمان روشن، ممکن است مشکل خودتان را بیشتر کرده و موجب گسترش لکه های به وجود آمده شوید.

نباید های لکه بری مبلمان رنگ روشن

یکی از دغدغه هایی که پس از کثیف شدن مبلمان وجود دارد، چگونگی شستشو و تمیز آن می باشد. اینکه چه روش هایی برای انجام لکه بری مبل وجود دارد و از چه راهکارهایی باید اجتناب کنند تا مشکل مبلمان خود را بیشتر نکنند.

این نکته را در نظر بگیرید که همه کارهایی که خودتان باید انجام دهید تا مبلمان شکل و ظاهر اولیه خود را حفظ کنند، مربوط به قبل از کثیف شدن و راهکارهایی است که برای پیشگیری از لکه دار شدن مبل انجام می دهید، مربوط می شود.

در صورت عدم توجه و چرک شدن مبلمانی که رنگ روشن دارند، اقدامات خود سرانه فقط به افزایش سطح آلوده شده منجر خواهد شد و بهتر است که عمل شستشوی مبل را به متخصصین آن بسپارید. برخی از راهکارهایی که از منابع مختلف برای تمیز کاری مبل ارجاع داده می شود، ممکن است برای مبلمان روشن کارایی نداشته و دردسر را بیشتر از قبل کند.

استفاده از محلول های شستشوی پارچه و یا ترکیباتی از جمله سرکه و آب لیمو با آب از جمله این موارد می باشند. این راهکار ها ممکن است که در تمیز کردن لکه موثر باشند، اما در صورت نداشتن تجربه کافی امکان دارد که موجب آسیب به الیاف و حتی فوم های مبل شده و خسارت زیادی را برای شما متحمل کند.

پس بهتر است در صورت کثیف شدن مبل، همه جوانب را در نظر گرفته و در صورت نداشتن تجربه، کار شستشوی مبلمان منزلتان را به شرکت های متخصص شستشوی مبل سپرده تا با ضمانت کامل این خدمات را برای شما انجام دهند.

مقاله تاثیر خدمات مبل شویی (Sofa Washing) در پاکیزگی رویه پارچه ای مبلمان را بخوانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.