فاکتورهای موثر در زمان مبل شویی

شستن مبل چقدر زمان نیاز دارد

زمان مهمترین فاکتور مطرح در تمامی خدمات و رمز موفقیت در هر کسب و کاری است. در خدمات شستشوی مبل نیز فاکتور های زیادی از جمله زمان اجرای ان و بر رضایت مندی مشتریان دخیل است.

عوامل زیادی بر مدت زمان اجرای مبل شویی تاثیرگذار هستند که در این مقاله سعی داریم به صورت مفصل به بررسی و تحلیل انها بپردازیم.

پیش از شروع بحث لازم است اشاره کنیم که زمان در این حوزه خدماتی تاثیر بر هزینه نهایی نداشته و سرویسکاران موظف هستند، شستشو را با کیفیت بالا در مدت زمان مطلوبی انجام دهند. این یک مزیت برای مشتریان و شرکت ارائه دهنده خدمات محسوب می شود.

پس از تماس مشتریان با شرکت مبل شویی یاسان نوع مبل و تعداد انها از انها پرسیده می شود تا علاوه بر هزینه ها زمان تقریبی اجرا نیز در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

مبلمانی که لکه زیادی بر روی انها وجود ندارد و به صورت دوره ای و منظم نظافت می شوند، در کمترین زمان ممکن نسبت به سایر مبلمان شستشو داده می شوند. هر چقدر که کثیفی و لکه های بر روی مبلمان کمتر باشد، مدت زمان اجرای خدمات نیز کاهش می یابد.

پس از پارامتر کثیفی و لکه مبلمان تعداد انها مطرح است. مدت زمان لازم برای شستشوی مبل هفت نفره با مبل نه نفر یکسان نمی باشد. اگرچه ممکن است که لکه بری و شستشوی یک مبل بیشتر از نظافت مبل هفت نفره زمان ببرد.

برخی از لکه های به قدری سخت و محکم هستند که به راحتی از بین نمی روند و مرحله مواد زنی و سابیدن انها باید چندین بار تکرار شود.

مهارت و تجربه سرویسکار شرکت ها نیز بر مدت زمانی که طول می کشد تا پروسه انجام شود، تاثیر گذار است. یک فنی کار ماهر بر اساس تجربه ای که دارد می داند که از کجا شروع کند و لکه های سخت را با چه روشی از بین ببرد.

نقش دستگاه مبل شویی بر زمان شستن مبل

دستگاه به کار رفته برای شستشوی مبل جز یکی از پارامتر های موثر بر زمان شستشو است. در ابتدا با ورود دستگاه های شستشوی دریلی و  مکنده کمتر کسی فکرشو می کرد که به مرور زمان دستگاه های این حوزه دچار تحول شود.

دستگاه مکنده سه موتوره قوی و چند کاره سبب شد تا علاوه بر اینکه دیگر اسیبی به پارچه مبل وارد نشود، همچنین با ترکیب دستگاه ها سرعت عمل شستشو نیز بالاتر رفته است.

نحوه کارکرد دستگاه های دریلی به این صورت بود که ابتدا باید مواد شوینده درون مخزن مخصوصی ترکیب شده و توسط سنگ فرز یا دریل مخصوص بر روی سطح مبل ترزیق می شود. با استفاده از فرچه مخصوص دریل همزمان با تزریق شوینده سابیدن پارچه مبل صورت می گرفت.

از دستگاه سوم برای مکش کثیفی به همراه شوینده بر روی سطح پارچه استفاده می شود. یعنی از سه دستگاه و ابزار مجزا جدا از هم برای شستشو استفاده می شود. این پروسه توسط سه نفر صورت می گیرد.

دستگاه های پیشرفته امروزی ترکیبی از سه ابزار مبل شویی هستند که با ترکیب انها علاوه بر افزایش سرعت شستشو کیفیت ان نیز افزایش یافته است. با کاهش زمان بین تزریق شوینده، سابیدن و مکش مواد کیفیت نهایی نیز افزایش می یابد.

خوب نتیجه ای که می توان گرفت نوع دستگاه و ابزارالات استفاده شده در مدت زمان اجرای خدمات موثر است. دستگاه های تمام اتوماتیک امروزی با افزایش سرعت عمل سرویسکاران سرعت خدمات دهی را نیز افزایش داده اند.

دستگاه های قدیمی به علت جدا بودن، دست و پاگیر نیز بودند و نیز به سه نیروی خدماتی نیاز بود. دستگاه های تمام اتوماتیک را حتی یک نفر ماهر نیز می تواند استفاده کند.

تاثیر نوع و تعداد مبل بر مدت زمان شستن مبل

نوع و تعداد مبل می تواند روند اجرایی شستشو را تحت تاثیر قرار دهد. همانطور که می دانید مبلمان انواع مختلفی دارند که ساختار و رویه انها با یک دیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای تولید مبلمان راحتی از پارچه بیشتری نسبت به مبل استیل استفاده شده است و فرایند شستشو را طولانی تر می کند.

قسمت های پارچه ای مبلمان استیل شامل نشیمن، تکیه گاه و دسته های ان است. در حالت کلی شستشوی یک دست مبل استیل سریع تر از یک دست مبل راحتی است.

تعداد مبلمان روند کار را تعیین می کند. معمولا مبلمان هفت نفره شامل یک مبل سه نفره و یک مبل دو نفره و یک مبل تک نفره می باشد که به ترتیب شستشو داده می شوند.

هر چه به تعداد مبلمان افزوده شود، مدت زمانی که طول می کشد تا کلیه سطوح پارچه ای انها نیز شسته شوند نیز افزایش می یابد. در تمامی این موارد اتمام خدمات بستگی به رضایت مشتریان دارد.

تاثیر نوع پارچه مبل بر مدت زمان شستن مبل

نوع پارچه مبل می تواند روند و نحوه شستشو را تغییر دهد. شناخت انواع پارچه مبلمان و دانستن حساسیت های هر کدام توسط سرویسکاران الزامی است. نحوه شستشو مبلمان براساس نوع پارچه انها متفاوت است.

برخی از پارچه مبلمان مانند مخمل و پنبه ای به قدری حساس هستند که لازم به صرف حوصله و زمان بیشتری برای شستشوی انها است. ظرافت برخی از پارچه ها سبب می شود تا شستشو به ارامی و با رعایت نکات مختص پارچه مبل پیش برود.

در اصل بیش از هر چیزی باید نوع پارچه مبل مد نظر می باشد. برخی از پارچه ها زمانی که خیس هستند و یا نم دارند، تمیزی را به طور کامل نشان نمی دهند. برای تست تمیزی مبل می توانید توسط سشوار قسمتی از مبل را خشک نمایید.

تاثیر مواد شوینده بر زمان شستن مبل

مواد شوینده ای که به کار می روند باید دارای استاندارد های لازم باشند. استفاده از مواد شوینده نامناسب و غیر استاندارد می تواند فرایند لکه بری را سخت تر نماید و  همچنین نتیجه نهایی نیز چندان مطلوب نباشد.

مواد شوینده به عمق لکه ها نفوذ می کنند و پس از مدتی با حل کردن انها در خود منجر به از بین رفتن لکه ها و کثیفی ها می شوند. ترکیب مواد شوینده مبل شویی و مواد نانو و رفع بو با یک فرمول استاندارد توسط کارشناس شرکت یاسان مبل صورت می گیرد.

نقش مشتریان بر مدت زمان شستشوی مبل

یکی عواملی که به ندرت بر مدت زمان شستشوی مبل تاثیر می گذارد، مشتریان عزیز هستند. در 90 درصد خدمات اجرا شده در محل مشتریان عزیز با افزودن کوسن، تشک خوشخواب، صندلی و میز ناهارخوری و پاف سبب می شوند تا زمان اتمام کار به طول بینجامد.

از انجاییکه رسالت اصلی شرکت یاسان کسب رضایت صد در صدی مشتریان هزینه و دریافت هزینه در صورت رضایت از پایان کار است زمان شستشو در تمامی موارد یکسان نبوده و شستشو تا رضایت کامل انها ادامه دارد.

نوع مبل

مدت زمان تقریبی شستشو (دقیقه)

مبل استیل(سلطنتی)

70_55  (هفت نفره)

95-70 (نه نفره)

مبلمان کلاسیک 80_70  (هفت نفره)

135-90 (نه نفره)

مبلمان راحتی 95_80  (هفت نفره)

135-120 (نه نفره)

تشک خوشخواب 40 (تک نفره)

65 (دو نفره)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *