شستشوی صندلی نیز یکی از خدمات مهم و کاربردی شرکت های مبل شویی محسوب می شود. همانقدر که تمیزی و زیبایی ظاهری مبلمان برای افراد مهم است به همان اندازه نیز تمیزی و پاکیزگی صندلی ها نیز حائز اهمیت است.

در اصل شستشوی صندلی نیز در محل با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مواد شوینده استاندارد صورت می گیرد. این ابزار شامل دستگاه دریلی و اسپری وکیوم می باشد. مواد شوینده کاربردی نیز بر اساس جنس و نوع کثیفی می تواند شوینده تگزاپون و مواد نانویی باشد.

صندلی ها ناهارخوری و میزبان کاربرد فراوانی در محیط های داخلی امروزی دارند که در اشپزخانه ها، تالار، رستوران و هتل ها بیشترین کاربرد را دارند. از انجایی که بیشترین استفاده را در طول شبانه روز دارند در نتیجه احتمال کثیفی و لکه شدن انها بسیار بالا است.

صندلی ها می توانند پذیرایی از مهمانان را راحت تر کنند و زحمت کمتری به میزبان بدهد. اما میزان کثیفی انها و تقاضای خدمات شستشوی صندلی ناهارخوری و میزبان در محل نسبت به خدمات شستشو مرتبط با مبل بیشتر است.

طبیعی است که پس از مدتی استفاده پارچه مبلمان لکه شده و دیگر زیبایی اولیه را نداشته باشند. صرف غذا بر روی انها و ریخته شدن مایعات بر روی انها لکه های سخت تری نسبت به مبلمان بر روی انها ایجاد خواهد کرد.

اهمیت شستشوی صندلی و نظافت انها

هر چند که صندلی ها بیشتر از مبلمان در معرض کثیفی و لکه شدن قرار دارند، اما نظافت و شستشوی انها از اهمیت بالاتری برخوردار است. ماندن طولانی مدت لکه و کثیفی بر روی پارچه مبل باعث کهنه شدن انها شده و لکه بری سخت خواهد شد.

برای نگهداری و مراقبت صندلی ها نمی توانید به صورت دائم از کاور استفاده کنید و باید بیشتر بر روی نظافت مداوم انها تمرکز کنید. با استفاده از دستمال و روش های صحیح می توانید نظافت ان را انجام دهید.

به دلیل اینکه قسمت محتوایی صندلی ها همانند مبلمان از اسفنج و فوم ساخته شده اند، شستشو و لکه بری انها به روش ساده امکان پذیر نیست. در تمامی موارد جنس پارچه صندلی ها با مبلمان یکی است و به لحاظ قیمتی ارزش بالایی دارند.

شستشوی صندلی ناهار خوری و پذیرایی باید توسط متخصصان خدمات مبل شویی صورت بگیرد. تا کیفیت و زیبایی اولیه انها دوباره بازگردد.

شستشوی صندلی در محل به چه نحوی اجرایی می شود

شستشوی صندلی ها با استفاده از دستگاه های پیشرفته در محل انجام می گیرد. ابتدا می بایست توسط دریل و مواد شوینده تگزاپون شستشو پارچه ان انجام گیرد. پس از اتمام شستشو نوبت به خشک کردن ان و جمع اوری لکه ها و کثیفی از روی ان می رسد.

به علت اینکه حجم پارچه صندلی ها بسیار کمتر از مبلمان است، شستشوی انها بسیار اسان تر بوده و نیاز به تکرار مراحل شستشو نیست. کلاف بیشتر صندلی ها از جنس چوب بوده و در حین شستشو باید دقت شود که اسیبی به انها وارد نشود.

شستشوی صندلی ها با دستگاه وکیوم و شوینده های خارجی همان شستشو درجه یک است. جمع اوری کف و چرک صندلی ها نیز با دستگاه های مکنده صنعتی قوی انجام می گیرد.

مقالات مرتبط :

انواع مبلمان برای شستشو

شستشوی موکت در محل

نوع پارچه صندلی می تواند روش شستشو را تغییر دهد اما دستگاه و مواد شوینده برای اجرای شستشو یکسان است. برای لکه های سخت نیز از شوینده های کمکی نانو استفاده می شود.

شستشوی انواع صندلی

شستشوی صندلی اداری و ناهارخوری در محل شامل انواع صندلی هایی است که جنس رویه ان پارچه ای می باشد. برای صندلی هایی که جنس انها از پارچه چرم بوده می تواند از اسپری و محلول های مخصوص استفاده کنید.

شستشوی صندلی هتل و رستوران ها به صورت دوره ای صورت می گیرد و می تواند روش مناسبی برای حفظ زیبایی انها باشد. صندلی سالن های اجلاس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیاز به شستشوی دوره ای دارند.

برای شستشوی این موارد نیاز به هیچ گونه جابجایی نبوده و این کار به راحتی در محل با استفاده از دستگاه و مواد شوینده مخصوص صورت می گیرد.

هزینه شستشوی صندلی اداری و ناهارخوری

هزینه شستشوی صندلی ها یک فرمول مشخص دارد که همه ساله از سوی اتحادیه به شرکت های مجاز این حوزه ارائه می شود. همانطور که اشاره کردیم روش و دستگاه های ان با مبل شویی فرقی ندارد و برای محاسبه قیمت تنها به بررسی صندلی باید بپردازیم.

طراحی صندلی ها با یک دیگر متفاوت بوده و پارچه استفاده شده در تولید انها نیز مقدار یکسانی نیست. برخی از صندلی ها اصطلاحا تمام پارچه هستند و حتی پارچه های انها نیز دارای پارچه است. قاعدتا صندلی هایی که فقط قسمت نشیمن و تکیه گاه انها پارچه ای است هزینه کمتری دارند.

پس از حجم پارچه، میزان کثیفی و لکه ها مطرح است. هر چقدر لکه ها بیشتر باشند هزینه لکه بری به صورت تضمینی نیز بر ان افزوده می شود.

نکات تکمیلی شستشوی صندلی

صندلی های میزبان، ناهار خوری و … به همان اندازه مبلمان حائز اهمیت هستند و باید با دستگاه و مواد شوینده مخصوص توسط افراد متخصص و ماهر صورت گیرد تا اسیبی متوجه انها نشود.

صندلی ها همواره پیچیدگی خاصی در ساختار خود دارند. شستشو و خشک کردن انها باید با دقت بالایی انجام گیرد تا مواد شوینده و لکه در قسمت خاصی از انها جمع نگردد.

در هنگام استفاده از دریل باید این اطمینان کسب شود تا در حین شستشو بافت و دوخت انها تخریب نشود. زاویه قرار گیری دریل فرچه ای بر روی صندلی باید مناسب باشد تا تاثیر گذاری ان بیشتر شود.

در بحث مواد مصرفی نیز همانند شستشوی مبل باید درجه مرغوبیت بالایی داشته باشند تا شستشو به بهترین شکل اجرایی شود و پس از خشک شدن لکه ها دوباره ظاهر نشوند.

این خدمات بیشتر در کنار خدمات شستشوی رویه مبلمان در محل صورت می گیرد و در ایام پایانی سال بیشترین تقاضا را دارد. اما به دلیل استفاده بیشتر و طولانی مدت از صندلی نیاز به نظافت و تمیزی بیشتری دارند.

امروزه دیگر نمی توان از اهمیت تمیزی و پاکیزگی عناصر تشکیل دهنده دیزاین داخلی گذشت و تقاضای خدمات این حوزه در شهرهای بزرگ نظیر تهران تبدیل به یک نیاز ضروری شده است.

نوع صندلی

هزینه مصوب شستشوی صندلی در محل با دستگاه

هزینه مصوب شستشوی صندلی در محل با دستگاه یا تخفیف

شستشوی صندلی اداری

35،000

30،000

شستشوی صندلی غذاخوری

20،000

15،000

2 دیدگاه

  • شستشوی صندلی های رستوران با توجه به اینکه چربی و روغن روش ریخته به صورتی تضمینی انجام میدید؟

    • بله برای برای چربی زدایی صندلی و مبلمان رستورانی ترکیب مخصوصی وجود دارد که سرویسکار در محل انجام میدهد و خیالتان از پایانکار راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.