آشنایی با خدمات شستشوی مبل

شستشوی مبل راه حلی است که برای نظافت و نگهداری از پارچه مبلمان انجام می گیرد. به کمک پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تجهیزات مدرن و تمام اتوماتیک این پروسه قابل انجام است.

 شستشوی مبلمان خدماتی است که در سالهای اخیر در تهران و مناطق شهری کشور رونق یافته است و به عنوان یک شاخه اصلی در حوزه نظافت منزل محسوب می شود.

کار شستشوی مبل در محل با استفاده از دستگاه های مکنده قوی و مواد شوینده مخصوص پارچه مبل اجرایی می شود. مواد شوینده می بایست مختص پارچه مبلمان باشد تا در کنار لکه بری مناسب اسیبی به بافت و رنگ پارچه وارد نشود.

اهمیت و نقش مبلمان در دکوراسیون محیط داخلی بر کسی پوشیده نیست و سایر وسایل بر محوریت مبل در محیط قرار می گیرند. پس حفظ زیبایی ظاهری مبلمان مهمترین اقدامی است که باید ان را جدی گرفت.

رویه مبلمان اولین قسمتی است که با محیط اطراف ارتباط و افراد حاضر برقرار می کند و هر گونه کثیفی و ایراد بر روی ان می تواند محیط و افراد را تحت تاثیر قرار دهد و از این رو شست و شوی پارچه مبل و نظافت ان بسیار مهم و حیاتی است.

لازم است بدانید که شستشوی مبلمان با قالیشویی و اب گرفتن بر روی سطح فرش بسیار متفاوت است و دارای ابعاد وسیع تری می باشد. نظافت و شستشوی انواع مبلمان یک کار تخصصی و علمی بر پایه دانش پارچه شناسی و مواد شوینده است.

شستشوی مبل به چه شکل اجرایی می شود

نظافت و شست و شوی مبل در محلات شهر تهران همواره یک چالش بزرگ برای همه ما، مخصوصا خانم های خانه دار بوده است. همانطور که می دانید رویه مبلمان قابلیت جدا شدن و شستشو را ندارند و از این رو نگرانی از کثیف و لکه شدن مبلمان بسیار بالا است.

پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های مکنده و خشک کن توانست به مشکلاتی از این دست که شستشوی تضمینی و خوب مبلمان را فرایندی غیر ممکن کرده بودند، پایان دهد و به راحتی و بدون نگرانی از کثیفی های مبلمان به راحتی بتوان از انها استفاده کرد.

خدمات شست و شوی مبل در محل با دستگاه  ایده ای بود که از سمت شرکت های قالیشویی نشات گرفت. افزایش محبوبیت مبلمان و استفاده از انها در کلیه محیط ها سبب شد تا جایگزین فرش و قالی شوند. بنابراین لازم بود تا راهکاری مناسب برای کاهش هزینه های تعویض مبلمان پیدا شود.

اسیب پذیری محتوای داخلی مبل در برابر اب باعث می شد تا فرایند شستشو غیر ممکن به نظر برسد. اما در این پروسه نیاز به استفاده از اب نبوده و خشکشویی به راحتی در محل انجام می گیرد.

بهترین زوش شستشوی مبل در تهران خدماتی است که شرکت یاسان در حوزه نظافت برای از بین بردن هر گونه لکه، چربی، شوره و کثیفی های حاصل از الایندگی های هوا و گرد و غبار انجام می گیرد. پارامتر های زیادی در این پروسه تاثیر گذار هستند که در ادامه به تحلیل و بررسی هر کدام از انها خواهیم پرداخت.

شست و شوی مبلمان یه کار کاملا تخصصی

شستشوی مبل در خانه بدون جابجایی ان یک راهکار بسیار ارزان و مناسب برای بازیابی زیبایی ظاهری و کیفیت رویه مبلمان است. به همین منظور مراکز زیادی در جهت ارائه این خدمات در تهران مشغول به فعالیت هستند.

دانستن نحوه اجرای این خدمات کمک بسیاری زیادی به شما در انتخاب و بهره مندی خدمات با کیفیت و به صرفه می کند. مراکز و افراد بسیاری به صورت غیر مجاز و غیر فنی در کمین افراد نااشنا هستند.

زمانی که شما برای نظافت مبلمان و شستشوی رویه انها احساس نیاز پیدا کنید، قطعا به دنبال مراکز و افراد فعال در این حوزه خواهید رفت. بسیاری از افراد با شنیدن قابلیت شستشو بودن مبلمان شگفت زده شده و دیگر به دنبال روال و استاندارد های ان نخواهند رفت.

اوایل دهه نود شرکت های المانی دستگاه ها و شوینده هایی را ارائه کردند که در شستشوی پارچه مبلمان تحول بزرگی را ایجاد کردند و به نگرانی ها بابت نظافت انها پایان داد.

قدرت لکه بری و تمیز کنندگی مواد شوینده المانی و خشک کن های قوی ضامن اجرای این خدمات هستند. مواد شوینده به صورت کف به سطح پارچه تزریق می شوند و پس از انجام لکه بری ترکیب مواد شوینده و لکه و کثیفی توسط دستگاه مکنده جمع اوری می شود.

کار به اینجا ختم نمی شود، لکه بری و نظافت مبل تا عمق بافت پارچه ادامه می یابد و با این کار رفع بوی بد پارچه مبل نیز انجام می گیرد تا پس از خشک شدن لکه و کثیفی عمق ان نمایان نشود.

شستشوی مبل در تهران

امروزه شستشوی مبل در تهران به یک نیاز اساسی تبدیل شده است و به عنوان یک خدمات ضروری در تهران محسوب می شود. میزان تقاضای این خدمات در مناطق مختلف بسیار متفاوت است و دلیل ان میزان استفاده از مبلمان در محلات مختلف می باشد.

با توجه به اینکه مراکز و مدعیان بسیاری در تهران برای انجام این کار وجود دارد، مراجعه به یک شرکت معتبر همانند یاسان می تواند به شما اطمینان دهد که خدماتی در بالاترین کیفیت با قیمت مناسب دریافت خواهید کرد.

ارائه خدمات شستشوی مبلمان در تهران توسط اکیپ های کار اموخته به همراه دستگاه و شوینده های تحت لیسانس هنکر المان(تگزافن) انجام می گیرد. انجام این خدمات برای انواع مبلمان با پارچه های مختلف می باشد. بنابراین اجرای این خدمات باید توسط پیاده سازی استاندارد های لازم صورت بگیرد.

شرکت شستشوی مبل

اهمیت حضور یک شرکت شستشوی مبل معتبر و مجهز در تهران بسیار بالا است. اگر چه شستشو و لکه بری پارچه مبلمان ادعای افراد و مراکز بسیاری می باشد اما به علت تنوع طرح و رویه های مبلمان فرایند انالیز کثیفی و شستشو حتما می بایست توسط متخصصانی صورت بگیرد که ضمن اشنایی با حساسیت های انواع پارچه، دانش فنی لازم را جهت انجام را بدست اورده باشد.

در صورت عدم توجه به این نکته و عدم حساسیت در انتخاب شرکت شست و شوی معتبر سبب می شود تا مبلمان شما در معرض اسیب های احتمالی قرار بگیرد. این اسیب ها می تواند محتوای داخلی و رنگ پارچه مبل را شامل شود.

یک شرکت شستشوی مبل تخصصی و معتبر دارای چند شاخصه بسیار مهم و کلیدی است. شامل تجهیزات مدرن، استخدام و به کارگیری نیروهای فنی و ماهر، مواد شوینده درجه یک متناسب با بافت انواع پارچه، تضمین خدمات و زمان بندی مناسب جهت انجام خدمات است.

قیمت و هزینه شستشوی مبل

قیمت و هزینه شستشوی مبلمان یک چالش بزرگ و جدی برای مراکز خدماتی معتبر است. در این حوزه خدماتی مشتریان در زمینه هزینه ها با چالش و سردرگمی روبه هستند.

عامل اصلی تغییرات و تفاوت قیمتی مراکز و افرادی هستند که به صورت کاملا غیرمجاز مشغول هستند. استفاده از شوینده های دست ساز و دستگاه های سنتی شستشوی مبل ارزان ممکن می کند.

هزینه ها همه ساله از سوی اتحادیه به تمامی مراکز خدماتی معتبر ابلاغ می شود و این مراکز ملزم هستند تا با یک تعرفه یکسان فعالیت کنند.

قیمت شستشوی مبل بر اساس مواد شوینده، تعداد مبلمان، نوع مبل، میزان حجم کثیفی و لکه ها به صورت جزئی تغییر می کند.

شستشوی مبل با دستگاه اسپری وکیوم

مانند هر کسب و کاری دیگری برای اجرای خدمات راه کار و روش های مختلفی وجود دارد. شستشوی مبل با دستگاه اسپری وکیوم یکی از روش های مدرنی است که به تازگی مطرح شده است.

این دستگاه فرایند شستشو را سرعت بخشیده است و با ترکیب دستگاه های سنتی پروسه شستشو به راحتی انجام می شود. تزریق مواد شوینده و خشک کردن سریع ان توسط این دستگاه ممکن می شود.

کاهش زمان بین تزریق مواد شوینده و خشک کردن ان باعث افزایش کیفیت خدمات و صرفه جویی در وقت و هزینه ها شده است. دستگاه اسپری وکیوم شستشوی مبل از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

شستشوی مبلمان با دستگاه دریل

شستشوی مبل با دستگاه دریل و مکنده مجزا روش رایج و قدیمی در این حوزه خدماتی است. این روش از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به نوع اسپری مکنده ان می باشد.

لکه بری و شستشوی پارچه مبل تا عمق پارچه ان توسط فرچه تعبیه شده بر سر دریل انجام میگیرد. تنها ایرادی که برای این روش شستشو مطرح است اسیب پذیری برخی از پارچه ها در برابر فشار و دوران دریل است. از انواع این پارچه ها می توان به پارچه مخمل اشاره کرد.

این نگرانی تا حد کمی درست است، زیرا این اسیب احتمالی تنهای در صورت رخ می دهد که سرویسکار ناشیانه با دوران بسیار تند به شستشو بپردازد. استاندارد دوران فرچه دریل دو دور بر ثانیه است.

تعداد مبلمان هزینه مصوب شستشوی مبل در محل با دستگاه هزینه شستشوی مبل در محل با دستگاه با تخفیف
نیم ست 200,000 175000
شیش نفره 240,000 210,000
هفت نفره 280,000 245,000
هشت نفره 320,000 280,000
نه نفره 360,000 315,000
هر نشیمن یا پشتی جدا شونده 5,000 5,000
کوسن یا پاف 5،000-20،000 5،000-20،000
هزینه شستشوی مبلمان با نشیمن یا پشتی دوبل

هزینه شستشوی تشک یا نشیمن مبل دانه ای 5 هزار تومان است.

مبلمانی که پشتی یا نشیمن جداشونده دارند، علاوه بر شستشوی کامل انها محل قرارگیریشان نیز شستشو خواهد شد.